Lietuvoje

2014.06.06 07:01

V. Galvonas: plika akimi matyti – sutartis suklastota

BNS2014.06.06 07:01

Paskolos už mažas palūkanas iš vienos lažybų bendrovės savininko paėmimu ir viešųjų bei privačių interesų supainiojimu įtariamas finansų viceministras „tvarkietis“ Vytautas Galvonas sako, kad į tokią padėtį pateko, nes esąs neparankus, susidariusią situaciją pavadino „peržengta riba iki begalybės“, o neva pasirašytą sutartį – klastote.

Paskolos už mažas palūkanas iš vienos lažybų bendrovės savininko paėmimu ir viešųjų bei privačių interesų supainiojimu įtariamas finansų viceministras „tvarkietis“ Vytautas Galvonas sako, kad į tokią padėtį pateko, nes esąs neparankus, susidariusią situaciją pavadino „peržengta riba iki begalybės“, o neva pasirašytą sutartį – klastote.

„Aš neparankus“, – BNS ketvirtadienio vakarą sakė viceministras, patvirtinęs, kad kreipėsi į generalinį prokurorą dėl dokumentų klastojimo.

Pasak jo, plika akimi matyti, kad vadinamoji jo ir bendrovės „Top Sport“ savininko Gintaro Staniulio sutartis dėl paskolos yra suklastota.

„Yra sufalsifikuotas dokumentas. Tai iš gabalų suklijuotas ir atšviestas. Tamsesni brūkšniai tokie tarsi ant lapo uždėti“, – teigė V. Galvonas.

„Kokiu būdu pas žurnalistą atsidūrė tas raštas? Kas jam atnešė? Tas raštas yra tarp dviejų asmenų. Jeigu mes jau darome nusikaltimą, tai, ar mes leisime kam nors atsišviesti jį?“ – svarstė viceministras.

Trečiadienį LRT televizijos laida „Dėmesio centre“ paskelbė paskolos sutartį, kurioje nurodoma, jog viceministras iš „Top sport“ savininko pasiskolino 300 tūkst. litų už 0,2 proc. palūkanas.

V. Galvonas sako, kad susidorojimo su juo priežastys galimos kelios, bet įtikinamiausios dvi – jo sąsajos su lošimų verslu (V. Galvonas Finansų ministerijoje kuruoja ir azartinių lošimų priežiūrą – BNS) ir per jį „bandoma pakenkti Rolandui Paksui“.

„Esu senas Rolando Pakso draugas. Abu lakūnai, kartu skraidėme. Dabar Pakso reikalai Seime svarstomi ir bandoma gal taip per mane jam pakenkti“, – teigė viceministras.

Seime dirba laikinoji komisija, turinti išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių iki šiol neįgyvendintas Europos Žmogaus Teisių Teismo 2011 metais priimtas sprendimas dėl R. Pakso kandidatavimo galimybių, taip pat nurodyta nustatyti, kaip per 180 dienų Lietuva turi įvykdyti Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto konstatavimą dėl R. Pakso politinių teisių atstatymo.

Kita V. Galvono apkaltinimo tokios sutarties sudarymu priežastis – jo kuruojama lošimų sritis.  

„Galvonas kategoriškai nepasirašo ant vieno Lošimų įstatymo, kurio pataisos leistų B1 lošimo automatus statyti kavinėse, kino teatruose ir kitur, kur įmanoma ir nebūtų kontroliuojami. Tokie automatai nejungiami prie interneto, nejungiami prie elektros tinklo. Yra programa, kurią pats pasirašai, pats kontroliuoji. Tai ne mano pozicija. Tai Vyriausybės“, – BNS teigė V. Galvonas.

Pasak, jo „yra aišku, kas B1 automatus proteguoja“.

„Kodėl Seime aštuoneri metai nepriimamas įstatymas? Yra interesų grupės. Yra milijardinė rinka juodų pinigų“, – kalbėjo viceministras.  

Anot V. Galvono, jam buvę pernai „atvirai grasinta“. „Yra pas ministrą tarnybinis raštas pernai vasarą. Vienas iš rinkos dalyvių grasino, kad bus susidorota“, – teigė V. Galvonas, tačiau atsisakė įvardyti, kas jam grasino.

V. Galvonas sakė, kad prieš kelias dienas apie savo kuruojamą sritį ministerijoje kalbėjęsis su premjeru Algirdu Butkevičiumi.  

„Toks sutapimas. Užvakar buvau pas premjerą. Paaiškinau, kaip ir kokius azartinius lošimus strateguoju, kad tokia Vyriausybės pozicija, o Seime aštuonerius metus kelios grupuotės stumdo tuos įstatymus, kad B1 atsirastų“, – BNS sakė viceministras.

Jis teigė nematęs televizijos laidos, paviešinusios informaciją apie jo paskolos sutartį.

„Sužinojau (apie neva pasirašytą sutartį – BNS) atostogaudamas Kaune. Paskambino ministras (Rimantas Šadžius – BNS). 12 val. buvau Vilniuje ir pamačiau tą daiktą (sutartį – BNS)“, – teigė jis.

V. Galvonas sako iš atostogų grįšiąs birželio 16 dieną, bet neketinąs nusišalinti nuo pareigų, kol vyks tyrimas. „O kodėl mane turi nušalinti nuo pareigų?“ – teigė viceministras.  

R. Šadžius ketvirtadienį Seime pareiškė, kad dėl viceministro jau pradėtas tarnybinis tyrimas. Vilniaus apskrities VMI pranešė, kad reaguodama į informaciją, pradėjo mokestinį tyrimą dėl V. Galvono.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi