captcha

Jūsų klausimas priimtas

Įgyvendinus plaukiojančio ekologiško namo idėją, šis galėtų tapti Klaipėdos simboliu

Klaipėda gali turėti dar vieną simbolį – plaukiojantį namą. Juo inovatyvaus projekto autoriai siūlo ekspediciją po Baltijos jūros uostus. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Klaipėda gali turėti dar vieną simbolį – plaukiojantį namą. Juo inovatyvaus projekto autoriai siūlo ekspediciją po Baltijos jūros uostus.         

Plaukiojančio namo maketo autoriai sako, kad plaukiojantys namai nėra naujovė, tačiau sukurtas ir užpatentuotas lietuvių pats gamina energiją. Ant stogo būtų saulės baterijos.

„Be turimų energetinių šaltinių – saulės baterijų, vėjo generatorių – jis būtų ir ekologiškas. Jis neterštų aplinkos, jame būtų visos valymo priemonės ir biocheminiai valymo įrenginiai. Jis būtų mobilus – esant reikalui, būtų galima persikelti į kitą vietą“, – pasakojo VšĮ „Inovacijų poligonas“ direktorius Rimantas Varanauskas.                   

Plaukiojantis namas turi ratus, kurie būtų išleidžiami panašiai, kaip lėktuvo važiuoklė, tad nesunkiai galėtų išlipti į krantą.

Projekto autoriai plaukiojančiame name siūlo įrengti vandens muziejų, kuriame būtų gvildenamos jūros taršos problemos ir plaukioti juo po Baltijos jūros uostus.

Klaipėdos meras sako, kad idėja įdomi ir ateityje plaukiojantis namas galbūt galėtų tapti uostamiesčio simboliu.

„Tai yra gera proga pasauliui ir Europai pasakyti, kad Klaipėda – ne tik uostas. Klaipėda yra miestas, kuriame inovatyvūs, ekologiški, perspektyvūs bei aplinkai absoliučiai draugiški sprendimai yra labai priimtini“, – kalbėjo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pastatyti plaukiojantį namą kainuotų apie milijoną litų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...