Lietuvoje

2015.09.08 13:45

KTU gimnazijos direktorius: valstybė pataikauja bukagalviams ir tinginiams

Žinių radijas 2015.09.08 13:45

Valstybė tyčiojasi iš gabiausių moksleivių, pateikdama tokius egzaminus, kurie atneš labai mažai 100-tukų. Taip mano Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis.

Valstybė tyčiojasi iš gabiausių moksleivių, pateikdama tokius egzaminus, kurie atneš labai mažai 100-tukų. Taip mano Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis.

„Mūsų valstybė elgiasi nežmoniškai. Valstybė pataikauja bukagalviams ir tinginiams bei skriaudžia geriausius ir gabiausius“, – „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ ketvirtadienį sakė B. Burgis.

Pasak jo, brandos egzaminai šiais metais yra tokie, kad jų neišlaikyti neįmanoma, net jeigu moksleivis visiškai nesiruošė 12 metų. Esą tada ta kritika, kad mūsų visuomenė prastėja, o mokslas blogėja, yra teisinga.

„Tačiau kodėl visuomenė, valstybė, švietimo valdininkai tyčiojasi iš tų, kurie iš tikrųjų dirba, labai stengiasi? Kodėl jiems negalima įteikti kaip dovaną ir atlyginimą geriausią įvertinimą – maksimaliai įvertintų egzaminų?“ – retoriškai klausė B. Burgis.

Jo teigimu, neišlaikiusių ketvirtadienį pasibaigusį matematikos egzaminą nebus, o ir mažiau nei 50 proc. gavusiųjų bus nedaug. „Bet mūsų tai nedomina. Mūsų gimnazijos moksleivius domina tik 100 ir nieko daugiau. Tų 100-tukų daug nebus, todėl, kad tikimybių teorijos uždavinį pasistengė pateikti tokį, kurį kažin ar antrakursiai išspręstų.“

B. Burgis teigia nesuprantąs, kodėl matematikos egzaminas buvo sudarytas toks, kad 100-tukų beveik visai nebūtų. „Valstybė ruošia paklusnius vasalus partijų lyderiams. Turbūt mokytojai, ekspertai, egzaminų sudarytojai nori pasimėgauti savo gudrumu, išradingumu – štai kaip mes jus pažeminsime. Tai yra nežmoniškas pasityčiojimas – rodyti savo pranašumą prieš vaikus, pateikiančius 12 metų darbą. Tai neteisinga“, – kalbėjo gimnazijos direktorius.

„Manyčiau, kad pusę licėjaus ir mūsų mokyklos mokinių, gavusių 100-tukus, valstybei nebūtų gėda ar nuostolis. Bet to nedaroma. Kodėl – nežinau“, – teigė jis.

Pasak direktoriaus, valstybė nemyli savo vaikų – visų, gudresnių už ją: „Valstybei reikia, kad bukagalviai eitų į valdžią, į Seimą ir Vyriausybę ir bet kas, išlindęs aukščiau už vidutinybę, turi būti baudžiamas, skriaudžiamas ir priverčiamas emigruoti, nes čia nėra vietos geriausiems.“