Lietuvoje

2014.06.05 15:50

Dembavos merginos sudeginimo byla – į teismą

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.06.05 15:50

Praėjus aštuoniems mėnesiams Panevėžio prokurorai baigė tirti žiaurų nusikaltimą ir bylą dėl nepilnametės sudeginimo automobilyje Panevėžio rajone perdavė į teismą. 

Praėjus aštuoniems mėnesiams Panevėžio prokurorai baigė tirti žiaurų nusikaltimą ir bylą dėl nepilnametės sudeginimo automobilyje Panevėžio rajone perdavė į teismą. 

Netrukus į teisiamųjų suolą sės trisdešimt trejų Julius Jakubaitis ir dvidešimt dvejų Deividas Antanaitis. Jie kaltinami neteisėtai atėmę laisvę, išžaginę nepilnametę ir itin žiauriai nužudė bejėgiškos būklės asmenį.

„Abu kaltinamieji neprisipažįsta kaltais, nurodo tik tą aplinkybę, kad tą naktį, tą rytą kartu su mergina važinėjo po Panevėžio apylinkes, tačiau kaip jau minėjau, dėl tų veikų, kurios jiems inkriminuotos nepripažįsta“, – teigia Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Donatas Skrebiškis.

Nustatyta, kad pernai rugsėjo 21 dienos rytą kaltinamieji jėga įsitempė sėdėjusią autobusų stotelėje merginą į automobilį, vežiojo ją po Panevėžio rajoną, išžagino, vėliau uždarė automobilio bagažinę ir jį padegė. Dėl pernelyg smarkiai sudegusio automobilio ekspertai negalėjo nustatyti mirties priežasties: ar  mergina sudegė, ar  užduso. Nustatyta, kad kaltinamieji buvo apsvaigę nuo alkoholio ir narkotikų.

Mergina kelis kartus skambino bendruoju pagalbos telefonu, tačiau jos buvimo vietos nepajėgta nustatyti. Dėl to ir dėl jos ieškojusių pareigūnų veiksmų buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Įtarimai niekam nėra pareikšti. Tyrimas perduotas prokurorui priimti galutinį sprendimą, čia prokuroro – ar nutraukti, ar atlikti kokius dar veiksmus“, – tvirtina Panevėžio apskrities policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Ambraziūnas.

Bylą nagrinės Panevėžio apygardos teismas, kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimas nuo 8 iki 20 m. arba įkalinimas iki gyvos galvos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.