Lietuvoje

2014.06.05 14:50

Garbingiausias Aplinkos ministerijos apdovanojimas – V. Adamkui

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.06.05 14:50

Už nuopelnus Lietuvos aplinkosaugai garbingiausias Aplinkos ministerijos apdovanojimas – garbės ženklas „Už visuomeninę veiklą“ skiriamas kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui. Pasak aplinkos ministro Valentino Mazuronio, Valdas Adamkus daug kartų įrodė, kad aplinkos apsauga yra neatskiriama jo gyvenimo dalis. 

Už nuopelnus Lietuvos aplinkosaugai garbingiausias Aplinkos ministerijos apdovanojimas – garbės ženklas „Už visuomeninę veiklą“ skiriamas kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui. Pasak aplinkos ministro Valentino Mazuronio, Valdas Adamkus daug kartų įrodė, kad aplinkos apsauga yra neatskiriama jo gyvenimo dalis. 

Nuo 2008 m. Aplinkos ministerijos garbės ženklas „Už visuomeninę veiklą“ skiriamas visuomeninėms, nevalstybinėms organizacijoms ar jų nariams ir kitiems asmenims už aktyvią visuomeninę veiklą rūpinantis sveika ir švaria aplinka, saugant kraštovaizdį, ekosistemas, gamtos vertybes, biologinę įvairovę, atkuriant gamtos išteklius, mažinant energijos sąnaudas ir klimato kaitos poveikį aplinkai.

„Sunku rasti žmogų, kuriam visai nesvarbu, kokiu oru jis kvėpuoja, kokį vandenį geria, kokia gamta jį supa. O mūsų, aplinkosaugininkų, priedermė – priminti, kad netausodami gamtos, nesirūpindami aplinka pirmiausia skriaudžiame patys save“, – sako aplinkos ministras V. Mazuronis.

Šiemet Jungtinės Tautos pagrindine Pasaulinės aplinkos dienos tema pasirinko mažųjų salų besivystančias valstybes. Šiltėjant klimatui, dalis šių valstybių dėl kylančio vandenyno lygio netenka daug savo teritorijos, dėl druskėjančių dirvožemių praranda derlingus žemės plotus. Didžiulį nerimą kelia mažosiose salose nykstanti unikali biologinė įvairovė. Daug endeminių, tik šioms saloms būdingų rūšių jau yra ties išnykimo riba.

Per pastaruosius 400 metų planetoje išnyko 724 gyvūnų rūšys. Pusė šių išnykusių rūšių, o paukščių – net 90 proc., gyveno mažosiose salose. Siekdamos atkreipti pasaulio dėmesį į būtinybę padėti mažųjų salų valstybėms spręsti aplinkosaugos problemas, Jungtinės Tautos oficialia Pasaulinės aplinkos dienos paminėjimo vieta šiemet pasirinko Barbadosą, valstybę-salą Karibų jūros regione.

Pasaulinei aplinkos dienai skirti renginiai vyksta daugelyje šalių. Lietuvoje juos organizuoja savivaldybės, saugomų teritorijų direkcijos, švietimo įstaigos, nevyriausybinės organizacijos ir kt. Ketvirtadienį Vilniuje, Europos aikštėje, plevėsuos Žemės vėliava. Apsilankyti šioje aikštėje kviečiami sostinės gyventojai ir svečiai. Čia vyksta Pasaulinei aplinkos dienai skirtas renginys „Kokiu oru mes kvėpuojame“. Jo dalyviai gali sužinoti, kokių oro teršalų koncentracija yra matuojama, tiesiogiai stebėti, kaip veikia Aplinkos apsaugos agentūros mobilioji laboratorija.

Populiariausi

„AstraZeneca“ vakcina
Kauno pulsas 7

Lietuvoje

2021.02.24 10:54
Kauno pulsas

Matijošaičio siūlymą dėl „AstraZenecos“ vakcinų intervalo dozių Dulkys atmeta – skiepai veiksmingiausi po 12 savaičių

kritikuoja ir dėl judėjimo ribojimų tarp žiedinių savivaldybių
7
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.02.24 13:30

Vyriausybei siūloma karantiną pratęsti iki kovo 31-osios

siūloma atsisakyti kaukių dėvėjimo atvirose erdvėse; atnaujinta 13.41
Globos namai/senatvė

Lietuvoje

2021.02.24 13:22

Beveik visi COVID-19 susirgę Lauksargių globos namų gyventojai buvo paskiepyti dviem dozėmis

NVSC atliks nuodugnų tyrimą; atnaujinta 16.30
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Lietuvoje

2021.02.24 08:37

Seimo pirmininkė neatmeta, kad prie parašų iniciatyvos prieš Raskevičių prisidėjo ir „valstiečiai“

partnerystės įteisinimui paramos ieškos ir opozicijos gretose; atnaujinta 09.50
Karantinas

Lietuvoje

2021.02.24 09:31

Lietuvoje per parą nustatytas 631 naujas koronaviruso atvejis, mirė dar 10 žmonių

atvejai globos ir slaugos namuose, darželiuose, įmonėse; atnaujinta 11.03