Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.05 16:13

K. Daukšys pas rinkėjus skriejo 168 kilometrų per valandą greičiu

BNS 2014.06.05 16:13

Generalinio prokuroro pareigas laikinai einantis Darius Raulušaitis ketvirtadienį kreipėsi į Seimą prašydamas leisti suvaržyti Seimo nario „darbiečio“ Kęstučio Daukščio laisvę administracinio teisės pažeidimo byloje.

Generalinio prokuroro pareigas laikinai einantis Darius Raulušaitis ketvirtadienį kreipėsi į Seimą prašydamas leisti suvaržyti Seimo nario „darbiečio“ Kęstučio Daukščio laisvę administracinio teisės pažeidimo byloje.

„Administracinėje byloje surinkta duomenų, kad K. Daukšys gegužės 16-ąją apie 11 val. 25 min. Trakų rajono savivaldybėje važiavo 168 kilometrų per valandą greičiu ir viršijo leistiną greitį. Šiais veiksmais K. Daukštys galėjo padaryti pažeidimą, už kurį teismas gali skirti baudą arba septynių parų administracinį areštą su teisės vairuoti transporto priemonę atėmimu“, – sakė D. Raulušaitis.

Generalinės prokuratūros vadovas atkreipė dėmesį, kad tęsti administracinį procesą galima tik gavus išankstinį Seimo sutikimą suvaržyti parlamentaro laisvę, kadangi už pažeidimą galima ir su laisvės suvaržymu susijusi sankcija.

K. Daukšys sakė prašysiantis Seimo narių kuo greičiau išspręsti jo imuniteto panaikinimo klausimą.

„Gailiuosi, jaučiuosi kaltas. Taip jau yra. Netyčia išėjo. Užfiksavo, nusižengiau, esu kaltas ir už tai turiu atsakyti, todėl prašysiu Seimo narių, kad gumos netemptų, leistų mane nubausti“, – žurnalistams sakė K. Daukšys.

Generalinė prokuratūra prieš porą savaičių sulaukė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos prašymo kreiptis į parlamentą dėl K. Daukšio imuniteto panaikinimo.

Šių metų gegužės 16 dieną Seimo nariui buvo surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas dėl greičio viršijimo daugiau kaip 50 kilometrų per valandą. Už minėtą pažeidimą asmuo gali būti nubaustas bauda arba administraciniu areštu.

Konstitucija ir Seimo statutas numato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė, tad be tokio išankstinio Seimo leidimo nagrinėti K. Daukšio pažeidimo bylos negalima.

Pagal Seimo statutą, po generalinio prokuroro kreipimosi į Seimą dėl parlamentaro neliečiamybės panaikinimo sudaroma laikinoji komisija. Ji turi parlamentui patiekti siūlymą, ar tenkinti tokį prašymą.

Pagal Seimo statutą, po generalinio prokuroro kreipimosi į Seimą dėl parlamentaro neliečiamybės panaikinimo sudaroma laikinoji komisija. Ji turi parlamentui pateikti siūlymą, ar tenkinti tokį prašymą. Seimo sudarytai komisijai vadovauti paskirtas socialdemokratas Mindaugas Bastys, komisijai pavesta darbą baigti iki birželio 11 dienos.

Greitį smarkiai viršijęs K. Daukšys BNS yra sakęs, kad tą dieną vyko į Alytų pas rinkėjus į susitikimą ir lenkdamas kitą mašiną viršijo greitį. Trečią kadenciją parlamente dirbantis K. Daukšys tvirtino, jog jaučiasi blogai, kad taip atsitiko – padarytas pažeidimas. Jo teigimu, per tiek metų toks rimtas pažeidimas yra pirmas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi