Lietuvoje

2014.06.05 11:14

D. Grybauskaitė apie N. Venckienės apkaltą: tai demokratinė procedūra

ELTA 2014.06.05 11:14

Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad apkaltos procedūra Seime nesirodančiai parlamentarei Neringai Venckienei yra demokratinė procedūra, kuri yra naudojama visose Europos valstybėse, ir Lietuva pagal apkaltų skaičių nėra rekordininkė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad apkaltos procedūra Seime nesirodančiai parlamentarei Neringai Venckienei yra demokratinė procedūra, kuri yra naudojama visose Europos valstybėse, ir Lietuva pagal apkaltų skaičių nėra rekordininkė.

„Nėra rekordininkė. Iš tiesų tai yra demokratinė procedūra, kai tautos rinkti atstovai dėl vienokių ar kitokių veiksmų gali būti nušalinti. Tai tokia procedūra yra naudojama visose europinėse valstybėse, ir čia nieko tokio ypatingo nėra“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė D. Grybauskaitė.

Politiškai nekorektiškais ji pavadino siūlymus atšaukti apkaltą iš Prezidento posto pašalintam Rolandui Paksui. Tokios idėjos svarstomos laikinojoje tyrimo komisijoje dėl R. Pakso politinių teisių atstatymo.

„Tokie pasiūlymai atrodo mažiausiai politiškai nekorektiški ir neprofesionalūs, ir politizuoti todėl, kad yra įstatymų nustatytos procedūros, taip pat Konstitucinio Teismo procedūros pačioje Konstitucijoje. Tai toks procesas, kai politikai mato, kad jiems neužtenka balsų pakeisti Konstituciją, ir mėgina tai daryti įstatymais, tikrai rodo kai kurių Seimo narių mėginimus apeiti Konstituciją ir politinį tokį užangažuotumą. Aš tai vertinu labai neigiamai“, – teigė D. Grybauskaitė.

A. Butkevičius: kaip gali būti Seimo nariu žmogus, kuris nedirba Seime?

Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius balsuos už Neringos Venckienės pašalinimą iš Seimo narių gretų.

Pasak Premjero, jis nesupranta, kaip parlamentaru gali būti laikomas žmogus, kurio parlamente kurį laiką jau niekas nematė.

„Aš į šią situaciją žiūriu labai pragmatiškai, kaip ekonomistas. Kaip gali būti Seimo nariu žmogus, kurio Seime nėra ir kuris jame nedirba. Aš pritariu Konstitucinio Teismo (KT) sprendimui ir tikiuosi, kad mūsų frakcijos nariai taip pat elgsis“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė premjeras.

ELTA jau skelbė, jog KT antradienį pripažino, jog posėdžių nelankančios Seimo narės, partijos „Drąsos kelias“ frakcijos Seime seniūnės N. Venckienės veiksmai prieštarauja Konstitucijai.

KT nusprendė, jog N. Venckienės nedalyvavimas be pateisinamos priežasties 2012 m. balandžio–lapkričio mėnesiais vykusiuose 64 Seimo plenariniuose ir 25 Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdžiuose prieštarauja Lietuvos Konstitucijai. Šiais veiksmais N. Venckienė sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Kad N. Venckienė būtų pašalinta iš Seimo, reikia bent 85 parlamentarų balsų.

Mykolo Romerio universiteto profesoriaus Vytauto Sinkevičiaus teigimu, N. Venckienės nedalyvavimas apkaltos procedūroje nebus kliūtis surengti Seimo narės apkaltą.