Lietuvoje

2014.06.05 10:45

A. Butkevičius tikisi, kad socialdemokratai balsuos už N. Venckienės apkaltą

BNS2014.06.05 10:45

Premjeras, socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius tikisi, kad jo partija balsuos už apkaltą parlamente daugiau kaip metus nesirodančiai Seimo narei Neringai Venckienei.

Premjeras, socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius tikisi, kad jo partija balsuos už apkaltą parlamente daugiau kaip metus nesirodančiai Seimo narei Neringai Venckienei.

„Žiūriu labai pragmatiškai, kaip ekonomistas: kaip gali būti Seimo narys, kurio Seime nėra, kuris Seime nedirba ir turėti Seimo nario statusą? Aš pritariu Konstitucinio Teismo priimtam sprendimui ir tikiuosi, kad mūsų frakcijos nariai irgi taip pat elgsis“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė premjeras.

„Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnės Neringos Venckienės apkaltos procesas ketvirtadienį grįžta į Seimą – per plenarinį posėdį bus paskelbta Konstitucinio Teismo (KT) išvada, kuria N. Venckienė pripažinta sulaužiusi priesaiką ir šiurkščiai pažeidusi Konstituciją.

Tuomet darbotvarkėje numatyta priimti protokolinį nutarimą dėl Seimo narės N. Venckienės mandato panaikinimo klausimo svarstymo, dar vienu protokoliniu nutarimu būtų paskirta data.

Antradienį išvadą dėl N. Venckienės paskelbęs KT įvertino, kad parlamentarė be pateisinamos priežasties nedalyvavusi Seimo ir jo komiteto posėdžiuose, pareigas ėjo nesąžiningai, veikė asmeninius interesus iškeldama aukščiau už Tautos ir valstybės interesus, sąmoningai nevykdė Seimo nario pareigų, taip parodė nepagarbą Konstitucijai ir įstatymams, taigi neveikė taip, kaip įpareigoja duota Seimo nario priesaika.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt