Lietuvoje

2014.06.04 11:28

J. Melio skundas dėl suėmimo išnagrinėtas, nutartis – ketvirtadienį

BNS 2014.06.04 11:28

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį išnagrinėjo Sausio 13-osios bylos įtariamojo Jurijaus Melio advokato skundą dėl suėmimo pratęsimo dviejų mėnesių laikotarpiui.

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį išnagrinėjo Sausio 13-osios bylos įtariamojo Jurijaus Melio advokato skundą dėl suėmimo pratęsimo dviejų mėnesių laikotarpiui.

Kadangi byloje dar vyksta ikiteisminis tyrimas, skundas nagrinėtas uždarame posėdyje.

J. Melis prašo panaikinti suėmimą ir skirti švelnesnę kardomąją priemonę, galbūt svarstyti piniginio užstato skyrimą – už A. Melį 35 tūkst. litų sutinka sumokėti jo giminaičiai.

Vilniaus apygardos teismo nutartis, kuri bus skelbiama ketvirtadienio pavakare, bus galutinė ir neskundžiama.

Kaip skelbė BNS, gegužės 6 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismas J. Melio suėmimą pratęsė dviem mėnesiams. Tuo metu prokurorai prašė pratęsti suėmimą ilgesniam – trijų mėnesių – laikui.

Tai jau antras Rusijos piliečio gynėjo skundas Vilniaus apygardos teismui dėl taikomo suėmimo. Balandį teismas pabrėžė, kad suėmimo terminas nustatytas siekiant užtikrinti įtariamojo dalyvavimą procese, o būdamas laisvėje jis gali bėgti, slėptis nuo ikiteisminio tyrimo tyrimo ir teismo.

Vilniuje per 1991 metų žiemos įvykius tarnavęs sovietų karininkas J. Melis buvo sulaikytas šių metų kovo 12-osios vakarą Panemunės pasienio kontrolės punkte su Rusijos Karaliaučiaus kraštu.

J. Melis kaltinamas dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų, jam gresia įkalinimas iki gyvos galvos.

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroro Gintauto Paškevičiaus teigimu, J. Melis buvo viename iš tankų sovietams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą.

Ikiteisminiame tyrime įtariamaisiais pripažinti 79 Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos piliečiai, jų atžvilgiu yra išduoti Europos arešto orderiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.