Lietuvoje

2014.06.04 11:02

Suformuota „Misija Sibiras`14“ komanda

LRT.lt2014.06.04 11:02

Projekto „Misija Sibiras‘14“ komandos formavimas baigtas. Atėjo metas paskelbti tuos, kurie šią vasarą leisis į vieną svarbiausių savo gyvenimo žygių. Liepos 17-ąją, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, jie išvyks į lietuvių tremties kalinimo vietas tam, kad primintų ir išsaugotų tai, kuo jiems sugrįžus galėsime didžiuotis.

Projekto „Misija Sibiras‘14“ komandos formavimas baigtas. Atėjo metas paskelbti tuos, kurie šią vasarą leisis į vieną svarbiausių savo gyvenimo žygių. Liepos 17-ąją, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, jie išvyks į lietuvių tremties kalinimo vietas tam, kad primintų ir išsaugotų tai, kuo jiems sugrįžus galėsime didžiuotis.

Jie skirtingo amžiaus ir pomėgių, gyvena ir mokosi skirtinguose Lietuvos ar užsienio miestuose –  Molėtuose, Alytuje, Žemaičių Kalvarijoje, Vilniuje, Mažeikiuose, Kauno rajone, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Kopenhagoje. Tačiau visi jie įrodė esantys geresni už šimtus kitų. Įrodė ne tik labai norintys, tačiau taip pat ir galintys išpildyti bei tapti „Misija Sibiras`14“, rašoma pranešime spaudai.

„Šiemet ekspedicijos komanda buvo formuojama dviem etapais. Pirmiausia norintieji tapti „Misija Sibiras`14“ dalimi privalėjo užpildyti dalyvio registracijos anketą. Per šiek tiek daugiau nei mėnesį vykusį pirmąjį atrankos etapą sulaukėme per 700 kandidatų, iš kurių buvo atrinkti 76. Jų jėgas ir psichologinį pasirengimą išbandėme bandomajame žygyje. Būtent čia atsiskleidžia tikrasis pretendentų pasirengimas ir motyvacija, todėl paprastai iškart po bandomojo žygio galima išvardinti pavardes tų, kuriuos galima palydėti į atsakingą ir visos Lietuvos dėmesį prikaustančią misiją“, – tvirtina projektą „Misija Sibiras“ organizuojančio labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorius Arnas Marcinkus.

Šių metų bandomojo žygio dalyvių laukė naujovė. Jų psichologinis pasirengimas, mokėjimas veikti komandoje ir iššūkio akivaizdoje gebėjimas atskleisti savo stipriąsias savybes specialių užduočių metu buvo patikrintas pirmą kartą.

„Dalis bandomojo dalyvių žygyje atrodę tinkamais kandidatais užimti ekspedicijos dalyvių vietą, po psichologinių išbandymų gerokai apsunkino darbą atrankos komisijai ir privertė ją suabejoti. Ir atvirkščiai. Tačiau galiausiai esame užtikrinti, kad šiemet į lietuvių tremties ir kalinimo vietas deleguojame tuos, kurie visus šių metų ekspedicijai keliamus tikslus bus pajėgūs įvykdyti“, – teigia A. Marcinkus.

„Misija Sibiras`14“ ekspediciją šiemet sudarys: Audrius Bautronis (27 m., Alytus-Ariogala), Eglė Želvytė (24 m., Vilnius-Talinas), Giedrius Tradišauskas (29 m., Vilnius), Gytis Vercinskas (22 m., Molėtai), Guoda Pečiulytė (29 m., Vilnius), Laura Rojutė (26 m., Plungės r.), Lukas Červonikovas (24 m., Panevėžys-Kopenhaga), Oskaras Valiullinas (25 m., Panevėžys-Vilnius), Reda Andriekutė (25 m., Mažeikiai-Vilnius), Sandra Damušytė (25 m., Kaunas-Vilnius), Saverija Pažemeckaitė (21 m., Vilnius-Kaunas), Tadas Žirgulis (28 m., Šiauliai-Kaunas), Tomas Jankus (20 m., Karkazų k., Kauno r.), Viktorija Bružaitė (22 m., Klaipėda-Vilnius), Zigmas Pakštaitis (22 m., Vilnius). Ekspedicijai vadovaus Arnoldas Fokas (36, Varniai-Kaunas).

Tai „Misija Sibiras`14“ komanda, kuri į lietuvių tremties ir kalinimo vietas išvyks liepos 17-ąją. Iki išvykimo datos jų laukia įdomus ir turiningas pasirengimo ekspedicijai ciklas.

 „Misija Sibiras“ tai jau devintus metus labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ organizuojamas jaunimo pilietiškumą bei patriotiškumą ugdantis projektas. Nuo jo vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė dvylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.