Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.04 09:41

Prezidentė: lėšos gynybai – šešėlinėje ekonomikoje

BNS 2014.06.04 09:41

Lėšų Lietuvos gynybos finansavimui didinti reikia ieškoti šešėlinėje ekonomikoje, o ne didinti jį gyventojų sąskaita, mano Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lėšų Lietuvos gynybos finansavimui didinti reikia ieškoti šešėlinėje ekonomikoje, o ne didinti jį gyventojų sąskaita, mano Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Yra visų pagrindinių partijų politinis susitarimas iki 2020 metų pasiekti 2 procentus, bet, be abejonės, tą tempą reikia išlaikyti dabar, nes grėsmės yra dabar, todėl ir šiemet būtinos papildomos lėšos, taip pat ir kitų metų biudžete. Jokiu būdu, noriu iš karto patikinti mūsų žmones, kad tai nebus daroma kieno nors sąskaita – ar socialinių atskirų grupių, ar pensininkų“, – LRT radijui iš Lenkijos sakė Prezidentė.

Ji teigė, kad kalbėti apie finansavimo krašto apsaugai didinimą kokios nors visuomenės grupės sąskaita yra „politiškai nekorektiška“.

„Reikia ieškoti resursų, geriau surinkinėti mokesčius, imti iš šešėlio, „vokelių“ sistemos ir nepriešinti žmonių. Viską Lietuva yra pajėgi padaryti, augimas yra pakankamas ir turime atsakingai kalbėti, atsakingai elgtis ir užtikrinti, tiek mūsų valstybės apginamumą ir saugumą, tiek mūsų žmonių gerovę“, – teigė D. Grybauskaitė.

Prezidentė antradienį Lenkijoje dalyvavo Baltijos ir Vidurio Europos šalių vadovų susitikime su JAV prezidentu Baracku Obama.

Prezidentai aptarė saugumo situaciją Vidurio ir Rytų Europoje, bendradarbiavimo galimybės sprendžiant karinio, energetinio, ekonominio, informacinio ir kibernetinio saugumo klausimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi