Lietuvoje

2014.06.04 16:18

Jau gali registruotis referendume balsuosiantys užsienyje

BNS2014.06.04 16:18

Lietuvos piliečiai, gyvenantys užsienio valstybėse ar referendumo dieną jose būsiantys, jau gali internetu registruotis balsuoti birželio 29 dieną vyksiančiame referendume dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams bei juridiniams asmenims.

Lietuvos piliečiai, gyvenantys užsienio valstybėse ar referendumo dieną jose būsiantys, jau gali internetu registruotis balsuoti birželio 29 dieną vyksiančiame referendume dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams bei juridiniams asmenims.

Kaip praneša Užsienio reikalų ministerija, balsavimas bus organizuojamas Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose. Balsuoti bus galima paštu arba asmeniškai atvykus į atstovybę.

Registracija vyksta Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninės registracijos sistemoje. Rinkėjai, įvedę asmens kodą bei asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento duomenis, gali pateikti rinkėjo registracijos prašymą.

Užpildytas ir patvirtintas prašymas automatiškai atsiras Lietuvos atstovybės, kurioje rinkėjas ketina balsuoti, sąrašuose. Jei rinkėjas apsistojęs valstybėje, kurioje nėra Lietuvos atstovybės, registracijos sistemoje reikia įrašyti valstybę, kurioje rinkėjas gyvena ar yra laikinai, ir sistema automatiškai parinks artimiausią Lietuvos atstovybę, kurioje bus galima balsuoti paštu.

Registracijos prašyme rinkėjas taip pat turi pasirinkti, kokiu būdu jis pageidauja balsuoti – paštu arba asmeniškai atvykus į atitinkamą Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą nustatytą dieną ir laiku.

Išankstinis balsavimas Lietuvos atstovybėse prasideda nuo birželio 16 dienos. Balsuosiantiesiems paštu prašyme nurodytu gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresu bus išsiųsti rinkimų biuleteniai.

Referendumas rengiamas piliečių iniciatyva, dėl jo surinkus ne mažiau kaip 300 tūkst. piliečių parašų. Referendume šalies gyventojai turės apsispręsti, ar jie sutinka, kad dirbamą žemę būtų draudžiama parduoti užsieniečiams bei juridiniams asmenims. Taip pat referendumu siūloma numatyti, kad referendumams Lietuvoje surengti pakaktų nebe 300 tūkst., o 100 tūkst. parašų.

Seime yra registruotas nutarimo projektas kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis įvertintų minėto referendumo atitikimą pagrindiniams šalies įstatymui.

Stodama į Europos Sąjungą Lietuva įsipareigojo nedrausti žemės pardavimo bendrijai priklausančių kitų valstybių piliečiams, ir po pereinamojo laikotarpio nuo šių metų gegužės draudimas nustos galios.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.