Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

VSD įspėja neklausyti raginimų dalyvauti ginkluotoje kovoje Ukrainoje

BNS 2015.09.08 13:45

Valstybės saugumo departamentas (VSD) įspėja Lietuvos gyventojus nepasiduoti raginimams vykti į Ukrainą ir ten kovoti už rytinių šios šalies teritorijų atskyrimą.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) įspėja Lietuvos gyventojus nepasiduoti raginimams vykti į Ukrainą ir ten kovoti už rytinių šios šalies teritorijų atskyrimą.

VDS taip pat pabrėžia, kad tai daryti kviečiančios grupuotės yra nelegalios, o jų raginimai – „trečiosios šalies veikimas“.

„Valstybės saugumo departamentas įspėja Lietuvos Respublikos piliečius, kad tokios grupuotės yra nelegalios, o dalyvavimas ginkluotoje grupuotėje užtraukia teisinę atsakomybę. Be to, VSD atkreipia dėmesį, kad panašūs raginimai yra trečiosios šalies veikimas – naudojantis žmonių jausmais įtraukti juos į neteisėtą veiklą. Tokie veiksmai gali sudaryti sąlygas vykdyti informacines operacijas prieš Lietuvą“, – antradienį išplatintame pranešime konstatuoja VSD.

Departamentas teigia, kad nustatęs Lietuvos piliečių planus vykti į kitą šalį ir dalyvauti ginkluotoje kovoje, imasi prevencinių priemonių perspėdamas apie galimas tokio apsisprendimo pasekmes, įspėja asmenį nepažeisti įstatymų ir tarptautinių teisės normų.

Kaip šią savaitę paskelbė portalas lrytas.lt, vilnietis Aleksandras Dolženka Lietuvos rusams skirtoje socialinio tinko „Facebook“ paskyroje ieško savanorių, kurie būtų pasiryžę su juo vykti į Rytų Ukrainą ir palaikyti už Donecko ir Luhansko nepriklausomybę pasisakančias grupuotes. Susidomėjusiesiems noru įstoti į Donecko liaudies armiją A.Dolženko aprašė, kaip tai padaryti: reikia paprastu automobiliu važiuoti į Donbasą, o ten kreiptis į savanorius registruojančias tarnybas.

Donecke ir Luhanske separatistai kovoja dėl atsiskyrimo nuo Ukrainos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi