Naujienų srautas

Lietuvoje2014.06.03 14:52

Komisijos išvadų neregistruojantis P. Gražulis apskųstas etikos sargams

ELTA 2014.06.03 14:52

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas įvertinti Seimo tyrimo komisijai vadovavusio Petro Gražulio elgesį, kuris atsisakė registruoti pažymą ir rezoliucijos projektą dėl leidimo panaikinti Seimo nario Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas įvertinti Seimo tyrimo komisijai vadovavusio Petro Gražulio elgesį, kuris atsisakė registruoti pažymą ir rezoliucijos projektą dėl leidimo panaikinti Seimo nario Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę.

Šiemet kovo 20 d. sudaryta Seimo laikinoji tyrimo komisija gegužės 30 d. patvirtino išvadą ir tuo baigė savo darbą. Seimo statutas numato, kad tyrimo komisijai parengus ir paskelbus savo pažymą bei rezoliucijos projektą, Seimo nario asmens neliečiamybės atėmimo klausimas įrašomas į Seimo artimiausio posėdžio darbotvarkę.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė klausimo dėl Seimo nario V. Uspaskicho imuniteto panaikinimo į artimiausio posėdžio darbotvarkę neįrašė motyvuodama tuo, kad komisijos pirmininkas P. Gražulis atitinkamo projekto neįregistravo.

P. Gražulis neparengė jo todėl, kad jo pozicija buvo kitokia negu sprendimą priėmusių daugumos komisijos narių.

„Mūsų nuomone, taip elgdamasis Seimo narys nevykdo savo konstitucinių pareigų, pažeidžia Seimo statutą, – pažymi TS-LKD frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas J. Razma kreipimesi į Etikos ir procedūros komisiją.

Jis prašo įvertinti tokį Seimo nario Petro Gražulio elgesį ir atsakyti, ar nėra pagrindo pradėti jam apkaltos procedūrą.

„Taip pat prašome įvertinti, ar Seimo Pirmininkė L. Graužinienė susiklosčiusioje situacijoje tinkamai atliko savo pareigas, siekdama užtikrinti Seimo statute nustatytų procedūrų įvykdymą, ar jos veiksmai (neveikimas) nebuvo nulemti siekio veikti savo bendrapartiečio V. Uspaskicho imuniteto išsaugojimo labui?“,– rašoma kreipimesi.

Parlamentaras komisijos taip pat prašo išaiškinti, kaip susiklosčiusioje situacijoje Seimas turi elgtis, norėdamas teisiškai nepriekaištingai išspręsti Seimo nario V. Uspaskicho imuniteto panaikinimo klausimą.

Kaip ELTA jau skelbė, nors laikinoji tyrimo komisija siūlo Seimui panaikinti parlamentaro Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę, šis klausimas neįtrauktas į antradienio Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę, nes komisijos pirmininkas „tvarkietis“ Petras Gražulis neįregistravo Seimo posėdžio sekretoriate nei pažymos, nei rezoliucijos projekto.

Politikas atsisako pasirašyti po komisijos patvirtintu projektu, nes jam nepritaria ir ketina pateikti atskirąją nuomonę.

Gegužės 30 d. laikinoji tyrimo komisija, sprendusi dėl Seimo nario V. Uspaskicho teisinės neliečiamybės, pasiūlė Seimui duoti sutikimą parlamentarą V. Uspaskichą patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę. Už tai praėjusį penktadienį balsavo 6 komisijos nariai, prieš buvo 5.

Laikinoji tyrimo komisija nepritarė išvadai, kurioje buvo siūloma Seimui neduoti sutikimo Seimo narį V. Uspaskichą patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Už tokią komisijos pirmininko P. Gražulio parengtą išvadą balsavo 5 parlamentarai, 3 buvo prieš ir 3 susilaikė. Šią išvadą P. Gražulis 5 parlamentarų vardu žadėjo pateikti kaip atskirąją nuomonę.

Joje ketinama pažymėti, kad komisijos surinkti duomenys, Seimo nario V. Uspaskicho paaiškinimai leidžia manyti, kad „generalinio prokuroro prašymas dėl sutikimo Seimo narį Viktorą Uspaskichą patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę yra nepagrįstas“.

Generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį V. Uspaskichą, kuris, kaip įtariama, savo veiksmais galimai parodė nepagarbą teismui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi