Lietuvoje

2014.06.03 10:02

D. Grybauskaitė įpareigojo R. Šadžių dar šiemet rasti 130 mln. litų gynybai

BNS 2014.06.03 10:02

Vyriausybė turi rasti būdų nedelsiant didinti gynybos finansavimą, skiriant papildomus 130 mln. litų, sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienio rytą susitikusi su finansų ministru Rimantu Šadžiumi.

Vyriausybė turi rasti būdų nedelsiant didinti gynybos finansavimą, skiriant papildomus 130 mln. litų, sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienio rytą susitikusi su finansų ministru Rimantu Šadžiumi.

Antradienį susitikusi su R. Šadžiumi prezidentė įpareigojo jį jau šiemet krašto apsaugai skirti papildomus 130 mln. litų.

Pasak šalies vadovės, finansavimo šaltinių galima rasti ir pasitelkiant vidinius resursus, mažinant šešėlinę ekonomiką, efektyviau surenkant valstybės biudžetą.

Anot jos, grėsmės saugumui kyla jau šiandien, tad Lietuva privalo į jas reaguoti laiku.

„Mūsų ekonomikos augimas leidžia suderinti visus valstybei svarbius sprendimus. Esame pajėgūs ir įsivesti eurą, ir pasirūpinti sunkiausiai gyvenančiais žmonėmis. Negalima priešinti gynybos ir socialinių reikalų – tai yra nekorektiška ir neatitinka valstybės saugumo interesų“, – D. Grybauskaitė cituojama prezidentės spaudos tarnybos pranešime.

Šiuo metu Lietuvos gynybos biudžetas yra mažiau nei milijardas litų. Tai sudaro 0,8 proc. bendrojo vidaus produkto. Pagal šį rodiklį Lietuva yra priešpaskutinė NATO.

Gynybos finansavimas didinamas reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas BNS yra sakęs, kad papildomų lėšų reikia tiek stiprinti savo pajėgumus, tiek priimančios šalies paramą NATO sąjungininkams, kurie atvyksta reaguodami į Rusijos agresiją Ukrainoje ir karinį aktyvumą regione.

Šių metų kovo pabaigoje pagrindinės Lietuvos politinės partijos Prezidentūroje pasirašė susitarimą, kuriuo įsipareigojama iki 2020-ųjų metų padidinti finansavimą krašto apsaugai iki 2 procentų nuo bendrojo šalies vidaus produkto.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.