Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Darbo partija ieško naujų ministrų

Valdančioji Darbo partija pirmadienį Prezidiumo posėdyje aptarė politikus, kurie galėtų užimti postus Vyriausybėje, jei prireiktų permainų. Įvardinta gausybė pavardžių.

Valdančioji Darbo partija pirmadienį Prezidiumo posėdyje aptarė politikus, kurie galėtų užimti postus Vyriausybėje, jei prireiktų permainų. Įvardinta gausybė pavardžių.

Tokią žinią žurnalistams perdavė Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas, turėjęs iš posėdžio išvykti jam dar nesibaigus.

„Dabar aptarėme tik rinkimų rezultatus, priėmėme sveikinimus. Kalbos eina apie štabų kūrimą dėl savivaldos ir Seimo rinkimų. Įvardinti stipriausi žmonės, kurie galėtų užimti ministrų postus, jeigu bus konsultacijos ir t.t.“, – kalbėjo V. Uspaskichas.

Pasak jo, „darbiečiai“ pažymėjo, kad ir dabartiniai partijos deleguoti ministrai dirba gerai, tačiau sudarytas sąrašas politikų, kurie yra pasirengę užimti postus Vyriausybėje.

„Tai yra Vydas Gedvilas, tai yra Artūras Paulauskas, Kęstutis Daukšys, Virginija Baltraitienė, Valentinas Bukauskas, Saulius Bucevičius“, – kandidatus vardijo V. Uspaskichas.

Pasak jo, apie norą eiti į ministrus užsiminė ir Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. „Kada kalbėjom su premjeru, gal pusiau juokais, Loreta sako: ir aš galiu būti ministre. Mes turime labai stiprių kandidatų, kurie galėtų (eiti į Vyriausybę – DELFI), jeigu bus poreikis“, – sakė V. Uspaskichas.

Pasak jo, permainų viceministrų lygmenyje „darbiečiai“ nesvarsto. Tuo tarpu premjeras Algirdas Butkevičius esą yra patikinęs, kad jam „komfortiška dirbti“ su dabartiniais Darbo partijos ministrais.

Beje, du Darbo partijos įkūrėjo paminėti kandidatai į ministrus sykį neįveikė lemiamo barjero Prezidentūroje. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasipriešino siūlymams ministrais skirti V. Baltraitienę ir K. Daukšį, vadinamojo „egzamino“ neišlaikė ir vėliau Seimo pirmininke tapusi L. Graužinienė.

Na, o pirmasis V. Uspaskicho įvardintas pretendentas V. Gedvilas Seimo koridoriuose jau kurį laiką minimas kaip būsimas ministras. Mat buvęs Seimo pirmininkas taip gautų savotišką paguodos prizą. V. Gedvilui pasitraukus iš Seimo pirmininko posto, jis įrašytas pirmu numerio Darbo partijos kandidatų į Europos Parlamentą sąraše. Šį numerį kone paskutinę akimirką iš jo atėmė V. Uspaskichas, persigalvojęs ir vis dėlto nutaręs kandidatuoti. Rinkimų rezultatai „darbiečiams“ davė tik vieną mandatą, kurį linkęs pasiimti pats partijos įkūrėjas, tad V. Gedvilas lieka be vietos Briuselyje.

Galvoja apie neliečiamybę

Pats V. Uspaskichas neslepia jau beveik nedvejojantis dėl savo politinės ateities – „darbiečių“ patriarchas ruošiasi į Europos Parlamentą.

„Greičiausiai Europos Parlamentas. Dar nebuvau susitikęs su savo advokatais, noriu pasitarti. Yra vienas „bet“: Seimas man suteikė tokį pusiau apsaugotą imunitetą – jis neleido manęs suimti. O tai yra rimtas dalykas“, – prisimindamas savo teisinės neliečiamybės panaikinimo procedūrą teigė V. Uspaskichas.