Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Lietuvoje bus vykdomos didelio masto NATO sausumos pajėgų karinės pratybos

ELTA 2015.09.08 13:45

Birželio 9-20 dienomis vienu metu trijose Baltijos valstybėse organizuojamų pratybų „Kardo kirtis“ metu Lietuvoje bus sutelkti didžiausi nuo įstojimo į NATO sąjungininkų pajėgumai.

Birželio 9-20 dienomis vienu metu trijose Baltijos valstybėse organizuojamų pratybų „Kardo kirtis“ metu Lietuvoje bus sutelkti didžiausi nuo įstojimo į NATO sąjungininkų pajėgumai.

Gausiausiai pratybose bus atstovaujama Danijos kariuomenė: į pratybas Lietuvoje atvyks apie 1100 Danijos karių su įspūdingu Danijos divizijos karinės technikos arsenalu: pirmą kartą pratybose Lietuvos teritorijoje dalyvaus Danijos kariuomenės tankai „Leopard 2 A5“.

Į pratybas Lietuvoje Danijos kariai taip pat atgabens šarvuotas pėstininkų kovos mašinas, naujos modifikacijos vikšrinius šarvuočius, pėstininkų kovos mašinas, šarvuotus medicinos sunkvežimius, kitą techniką. Ši technika į Lietuvą bus gabenama per Klaipėdos jūrų uostą.

Pratybose Lietuvoje taip pat dalyvaus kariai iš Estijos, JAV, Latvijos, Lenkijos ir Suomijos, kartu su lietuviais – iš viso apie 2,6 tūkst. iš septynių NATO šalių.

„Kardo kirtis“ – tai kasmetinės JAV sausumos pajėgų Europoje vadavietės Baltijos šalyse organizuojamos tarptautinės pratybos. Šios serijos pratybos Baltijos šalyse šiemet vyks jau ketvirtąjį kartą. Jomis siekiama treniruoti NATO jungtinių karinių vienetų sąveiką, veiksmų suderinamumą ir pasirengimą vykdyti gynybines ir puolamąsias operacijas.

Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgos bus atsakingos už priimančiosios šalies paramos organizavimą pratybose Lietuvoje dalyvaujantiems NATO sąjungininkams.

Šiųmetinėse pratybose „Kardo kirtis“ visose trijose Baltijos valstybėse dalyvaus rekordinis karių skaičius – daugiau nei 4,8 tūkst. karių iš dešimties NATO ir partnerių šalių – Danijos, Estijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos ir Suomijos. Keli šimtai jų treniruosis Estijoje, apie 2 tūkst. – Latvijoje, apie 2,6 tūkst. – Lietuvoje.

Pratybose vienu metu visose Baltijos šalyse vyks brigados lygmens štabų mokymai, Latvijoje ir Lietuvoje – ir lauko taktikos pratybos.

Lietuvoje pratybų štabų mokymai vyks Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje.

Lauko taktikos pratybose, kurios Lietuvoje rengiamos Gaižiūnų poligone, kartu treniruosis apie 1100 karių iš Danijos divizijos aukštos parengties bataliono kovinės grupės, apie 900 karių iš Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų, apie 190 karių iš Lietuvoje dislokuotos JAV sausumos pajėgų Europoje 173-iosios oro desanto brigados kuopos ir iš JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos, taip pat apie 150 Lenkijos sausumos pajėgų karių.