Lietuvoje

2014.06.02 16:54

Jubiliejinis „Dainų dainelės“ koncertas subūrė 146 laureatus

2014.06.02 16:54

Sekmadienį, Tarptautinę vaikų gynimo ir Tėvo dieną, Nacionaliniame operos ir baleto teatre (NOBT) įvyko jubiliejinės „Dainų dainelės“ finalas, kurį tiesiogiai transliavo LRT televizija. 40-metį švenčiančio vaikų dainų konkurso koncertas šiemet ant scenos sukvietė rekordinį skaičių laureatų – net 146.  

Sekmadienį, Tarptautinę vaikų gynimo ir Tėvo dieną, Nacionaliniame operos ir baleto teatre (NOBT) įvyko jubiliejinės „Dainų dainelės“ finalas, kurį tiesiogiai transliavo LRT televizija. 40-metį švenčiančio vaikų dainų konkurso koncertas šiemet ant scenos sukvietė rekordinį skaičių laureatų – net 146.  O per visą konkurso gyvavimo istoriją „Dainų dainelėje“ dalyvavo per 200 tūkstančių Lietuvos dainorėlių.

„Dainų dainelės“ laureatus į didžiąją lydėjo beveik pusė šimto vadovų ir dar daugiau nei dvi dešimtys buvusių „Dainų dainelės“ laureatų bei koncerto svečių. Finalinis jubiliejinės „Dainų dainelės“ koncertas atlikėjus sukvietė net iš 15 šalies miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Druskininkų, Molėtų, Mažeikių, Biržų, Pakruojo, Visagino, Vilkaviškio, Kupiškio, Rokiškio ir Skuodo. 

Sveikinimo kalbą „Dainų dainelės“ finalininkams sakė konkurso globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Dainų dainelė“ – unikali tradicija, jau 40 metų sutelkianti jaunuosius Lietuvos talentus ir geromis emocijomis džiuginanti visą šalį. Daina yra ištikima mūsų tautos palydovė. Iš dainų pažįstame savo istoriją, jose sudėta mūsų protėvių narsa ir meilė Tėvynei. Dainuodami tampame vieninga ir stipria Lietuva“, – sveikindama laureatus sakė šalies vadovė. Prezidentė NOBT scenoje apdovanojo jauniausius šių metų laureatus – penkerių metukų  Simoną Tuskaitę ir  šešiametį Kasparą Brikį.

Į sceną su savo mokiniais lipo Nacionalinės premijos laureatas, profesorius, „Dainų dainelės“ vertinimo komisijos pirmininkas, Lietuvos tenorų legenda Virgilijus Noreika, Lietuvos operos primadona, konkurso vertinimo komisijos narė Irena Milkevičiūtė, Nacionalinės premijos laureatė, dainininkė Asta Krikščiūnaitė ir vienintelis konkurso laureatas, apdovanotas Nacionaline premija – Vytautas Juozapaitis.

Šiais jubiliejiniais metais „Dainų dainelės“ laureatams, kolektyvui iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos, mišriam vokaliniam ansambliui ir jo vadovei Daliai Pilipavičienei, konkurso rėmėja bendrovė „Maxima LT“  įsteigė specialų prizą – 5 tūkst. litų vertės dovanų čekį už ryžtą ir nuolatinį dalyvavimą konkurse bei iškovotus laureatų vardus.

„Maxima LT“ remia „Dainų dainelę“ jau dvyliktus metus iš eilės. Per tą laiką LRT televizijos studijoje vykusių „Dainų dainelė“ koncertų metu bendrovė „Maxima LT“ saldžiomis dovanomis jau apdovanojo 196 solistus ir 152 vokalinius ansamblius.

„Deja, man pačiam neteko dalyvauti „Dainų dainelės“ konkurse. Tad galiu tik numanyti, kiek reikia turėti drąsos, kiek tenka įdėti darbo ir pastangų, kad galėtum užlipti ant scenos ir dainuoti visai Lietuvai. Matydamas šiuos drąsius ir talentingus vaikus aš galiu pasakyti, kad didžiuojamės, galėdami padėti šiam konkursui gyvuoti ir toliau tęsti savo svarbią misiją – ieškoti muzikai gabių vaikų, paskatinti ir padėti jiems savo talentą puoselėti“, – sveikindamas laureatus sakė bendrovės „Maxima LT“ generalinis direktorius Arūnas Zimnickas.

Per šiuos dvylika metų „Dainų dainelė“ jau išaugino tokius talentus kaip Evelina Sašenko, Ona Kolobovaitė, Liudas Mikalauskas, Justina Kazėnaitė, Maksim Pogrebniak, Milda Baronaitė, Monika Linkytė, Liepa Mondeikaitė ir daugelis kitų. Viena jaunųjų „Dainų dainelės“ laureačių operos solistė Laura Zigmantaitė šiemet įstojo studijuoti į Karališkąją Londono muzikos akademiją.

Laureatų koncertas prasidėjo lietuvių liaudies daina „Dainų dainelė“, harmonizuota M. K. Čiurlionio, specialiai jubiliejui šiuolaikiškai aranžuota Dainiaus Pulausko. Ją atliko šių metų konkurso laureatai kartu su 1-osios „Dainų dainelės“ laureate Judita Leitaite, taip pat daugkartinėmis laureatėmis Vaida Genyte ir Evelina Sašenko. Specialius pasirodymus su šių metų laureatais parengė buvę „Dainų dainelės“ nugalėtojai Ona Kolobovaitė, Liudas Mikalauskas, Kristina Zmailaitė, Edmundas Seilius, taip pat pasirodė Artūro Noviko vadovaujamas vokalinis ansamblis „Jazz Island“.

Jubiliejinį koncertą vedė Ignas Krupavičius. Grojo jungtinis M. K. Čiurlionio menų mokyklos ir LRT grupės orkestras, vadovaujamas maestro Martyno Staškaus. LRT grupės vadovas Dainius Pulauskas jubiliejiniam šių metų „Dainų dainelės“ konkursui aranžavo net 143 dainas.

Finalinio koncerto įrašą netrukus bus galima peržiūrėti LRT.lt Mediatekoje.  

Populiariausi