Lietuvoje

2014.06.02 16:14

J. Olekas prabilo apie pakeitimus kariuomenėje

DELFI.lt 2014.06.02 16:14

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas darbo savaitę pradėjo nuo apsilankymo Seimo pirmininkės kabinete.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas darbo savaitę pradėjo nuo apsilankymo Seimo pirmininkės kabinete.

Po šio susitikimo parlamento vadovė Loreta Graužinienė užsiminė apie savotišką Valstybės gynimo tarybos funkcionavimą. Esą prezidentė Dalia Grybauskaitė pradėjo apie gynybą bendrauti su savo kritikuojamos Darbo partijos lydere. Tiesa, tik raštu.

„Gavau raštą iš Prezidentūros dėl Valstybės gynimo tarybos. Pareikšti nuomonę, atsakymą parašyti dėl krašto apsaugos teikiamo įstatymo. (…) Teiksime keletą savo siūlymų. Tai yra darbine tvarka suderinamas klausimas. Ir kada Valstybės gynimo taryba turės visų nuomones, tada krašto apsaugos ministras teiks įstatymą Seimui“, – žurnalistams teigė L. Graužinienė.

Ir šimtas yra daug

Po pokalbio su Seimo pirmininke J. Olekas žurnalistams nupasakojo numatomus pakitimus kariuomenėje.

„Mes sutikome, kad apatinės ribos dėl rezervo karių parengimo ir dėl profesinės tarnybos būtų truputėlį – po šimtą karių – padidintos. (…) Apatinė riba profesionalų būtų 7800, o rezervo parengimo – mes siūlėme palikti 400, dabar sutarėme, kad ta apatinė riba bus 500“, – kalbėjo ministras.

Paklaustas, ar tai nėra palyginti simboliniai skaičiai, J. Olekas užsiėmė matematika. „Kaip skaičiuosi: nuo 400 iki 500 – tai yra 25 proc.“, – pusiau juokais teigė ministras.

Pasak ministro, didesnės korekcijos galimos tada, kai bus išspręsti gynybos finansavimo klausimai.

J. Oleko skaičiavimais, tokiam padidinimui, palyginti su dabartinio krašto apsaugos biudžetu, reikia apie pusės milijardo litų.

A. Paulauskas kalba apie šimtus milijonų

Tuo metu A. Paulauskas žurnalistams teigė sieksiantis, jog jau kitąmet gynybos biudžetas sudarys 1 proc. nuo BVP.

„Tikimės, kad krašto apsauga kitais metais bus finansuojama taip, kaip numatyta partijų susitarime. Mes savo komiteto sprendime pasiūlėme padidinti iki 1 proc. Jeigu šitas sprendimas būtų įgyvendintas, iš tikrųjų daug problemų, kurios susikaupusios per ketverius praėjusius metus, galėtume išspręsti“, – įsitikinęs A. Paulauskas.