Lietuvoje

2014.05.30 16:07

Lietuvos URM įteikė notą Rusijai dėl incidentų jūros ekonominėje zonoje

ELTA, BNS2014.05.30 16:07

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) penktadienį įteikė diplomatinę notą Rusijos ambasadai dėl incidentų Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) penktadienį įteikė diplomatinę notą Rusijos ambasadai dėl incidentų Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas notą įteikė Rusijos laikinajam reikalų patikėtiniui Lietuvoje Dmitrijui Masiukui.

Nota reiškiamas Užsienio reikalų ministerijos susirūpinimas dėl besikartojančių Rusijos Federacijos karinių jūrų pajėgų veiksmų, kuriais pažeidžiamos suverenios Lietuvos ir kitų valstybių teisės bei laisvės Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Į minėtus pažeidimus Rusijos ambasados dėmesį anksčiau taip pat yra atkreipusi Lietuvos krašto apsaugos ministerija.

Lietuvos URM ragina Rusiją nuosekliai laikytis Jungtinių Tautų jūrų teisės konvencijos ir kitų tarptautinės teisės normų ir užtikrinti, kad panašūs incidentai nepasikartotų, nurodoma URM pranešime.

Baltijos jūroje pratybas vykdantys Rusijos karo laivai nurodo keisti kursą Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje esantiems civiliniams laivams.

Rusijos kariniai laivai trukdė laivybai Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje

Penktadienį, gavus parnešimus apie Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje esančius Rusijos Federacijos laivus, į jūrą išplaukė Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas M52 „Sūduvis“, buvo išsiųstas Karinių oro pajėgų budintis sraigtasparnis „Mi-8“, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje buvo identifikuoti trys Rusijos Federacijos Baltijos karinio laivyno laivai.

Du iš jų priklauso vienai moderniausių korvečių klasių „Steregushchiy“, kurių paskirtis kovoti su taikiniais po vandenių, virš vandens, sausumoje ir ore. Taip pat remti desanto operacijas išsilaipinant į krantą, naikinti taikinius maždaug 150 km spinduliu. Šiuose laivuose įdiegtos pažangios „Stealth“ technologijos, apsunkinančios laivų aptikimą. Trečiasis Rusijos Federacijos laivas yra modernus raketinis kateris.

Parnešimus, apie tai, kad dėl Rusijos vykdomų pratybų jūroje šie laivai nurodo keisti kursą Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje esantiems civiliniams laivams, tarp kurių buvo ir elektros jungties kabelio tarp Lietuvos ir Švedijos tiesimo darbus vykdantis laivas, Lietuvos karinės jūsų pajėgos gavo tarp 9 ir 10 val.

Tai jau antras toks incidentas šią savaitę ir trečias šiais metais, kai dėl Rusijos Federacijos vykdomų karinių pratybų trukdomas civilinių laivų eismas Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.