Naujienų srautas

Lietuvoje2014.05.30 10:58

Ministerija: dėl privalomo matematikos egzamino dar diskutuojama

BNS 2014.05.30 10:58

Dėl privalomo brandos matematikos egzamino įvedimo dar diskutuojama, teigia Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

Dėl privalomo brandos matematikos egzamino įvedimo dar diskutuojama, teigia Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

„Dėl 2016 metų priėmimo į aukštąsias mokyklas sukurta darbo grupė, į kurią įeina universitetų ir kolegijų, studentų ir moksleivių, Nacionalinio egzaminų centro ir Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai. Ji pritarė siūlymui, kad 2016 metais pretenduojantieji į valstybės finansuojamas vietas universitetuose ir kolegijose, išskyrus menų studijas, galėtų būti išlaikę matematikos brandos egzaminą“, – teigiama ŠMM pranešime.

Anot jo, šiuo metu dar vyksta svarstymai su suinteresuotomis grupėmis. 2016 metų priėmimo tvarka turi būti nustatyta iki ateinančių mokslo metų pradžios.

Matematikos brandos egzaminas, pasak ministerijos, yra vienas populiariausių tarp abiturientų. Jį kasmet laiko apie 40 proc. visų baigiančiųjų dvyliktą klasę.

Tuo metu Lietuvos moksleivių sąjunga ketvirtadienį Vilniuje, prie Vyriausybės, surengė protesto akciją dėl privalomo matematikos egzamino įvedimo. Pasak moksleivių, dabartiniai vadovėliai neparengs moksleivių tokiam egzaminui, o dalis abiturientų negalės leisti samdyti korepetitorių.

Šiuo metu abiturientai laiko vienintelį privalomą brandos egzaminą – lietuvių kalbos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi