Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Orai šils, bet pamažu

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.09.08 13:45

Artimiausios dienos bus kiek šiltesnės nei praėjusios, bet temperatūra kils tik po vieną kitą laipsnį. Tiesa, pirmadienį kai kuriuose rajonuose termometro stulpeliai turėtų perkopti 20 laipsnių ribą.    

Artimiausios dienos bus kiek šiltesnės nei praėjusios, bet temperatūra kils tik po vieną kitą laipsnį. Tiesa, pirmadienį kai kuriuose rajonuose termometro stulpeliai turėtų perkopti 20 laipsnių ribą.     

Kaip LRT radijui sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė, penktadienis bus šiltesnis nei ketvirtadienis, bet vis dar jausime netoliese esančio ciklono poveikį. „Saulė pro debesis pasirodys nedažnai, tačiau dažniau nei ketvirtadienį. Daugelyje rajonų trumpai ir negausiai turėtų palynoti, pūs nestiprus vakarinių krypčių vėjas. Gal kiek stipresnis jis bus tik prie jūros ir kartais sieks 11–12 m/s greitį“, – kalbėjo sinoptikė.

Temperatūra daugelyje rajonų penktadienį svyruos apie 15 laipsnių šilumos. Centriniuose rajonuose bus vienu kitu laipsniu šilčiau, o prie jūros kiek vėsiau – 13–14 laipsnių.

Šeštadienis, anot M. Kirkliauskaitės, bus ir malonesnis, ir sausesnis – silpni palynojimai numatomi jau tik vietomis. „Daugiausiai drėgmės prikaupę debesys slinks per vakarinius ir šiaurės vakarinius rajonus. Kituose regionuose lietaus tikimybė bus nedidelė. Vėjas rims dar labiau. Jis bus silpnesnis negu penktadienį ir vėl pradės pūsti iš šiaurės“, – prognozavo sinoptikė.

Temperatūra naktį iš penktadienio į šeštadienį – 6–10 laipsnių šilumos, o šeštadienio dieną – iki 15–19 laipsnių.

Sekmadienio diena rytiniuose rajonuose veikiausiai bus nemaloni, nes sekmadienį iš rytų priartėja lietingas atmosferos frontas ir rytiniuose bei pietrytiniuose rajonuose turėtų įkyriau palyti didesnę dienos dalį. Taigi temperatūra sekmadienio dieną šiuose regionuose kils iki 13–15 laipsnių. Tačiau centriniai ir vakariniai šalies regionai galės pasidžiaugti sausesniais ir gana saulėtais orais. Saulė įdienojus ten orą įšildys iki 17–19 laipsnių šilumos“, – sakė M. Kirkliauskaitė.  

Gana lietingas, pasak sinoptikės, turėtų būti ir pirmadienis. Nakties metu lietaus tikimybė didesnė rytinėje šalies dalyje, o dieną lietaus debesys apims didesnę Lietuvos dalį.

„Tačiau įkyresni lietūs bus ties Rytų Lietuva, o vakariniuose rajonuose vyraus daugiau trumpalaikiai lietūs. Pirmadienį bus dar šilčiau. Naktį oras atvės tik iki 7–12 laipsnių, o dieną numatoma 17–22 laipsnių šiluma“, – prognozavo M. Kirkliauskaitė. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.