Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Seime prasideda NATO Parlamentinė Asamblėja

BNS 2015.09.08 13:45

Vilniuje Seime penktadienį prasideda tris dienas truksianti NATO Parlamentinės Asamblėjos (PA) pavasario sesija.

Vilniuje Seime penktadienį prasideda tris dienas truksianti NATO Parlamentinės Asamblėjos (PA) pavasario sesija.

Renginyje laukiama per 600 dalyvių – parlamentarų iš 28 NATO valstybių narių, NATO PA asocijuotų narių, regioninių partnerių, delegacijų iš Europos Parlamento, įvairių tarptautinių organizacijų atstovų.

Kaip BNS sakė Lietuvos Seimo NATO PA delegacijos vadovas Andrius Mazuronis, viena iš pagrindinių sesijos temų bus situacija Ukrainoje.

„Norėjome, kad kas nors pristatytų situaciją Ukrainoje. Suplanuota, kad plenarinėje sesijoje kalbės Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Andrijus Parubijus“, – BNS kalbėjo parlamentaras.

Penktadienį NATO PA plenariniame posėdyje taip pat kalbės NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas, NATO PA pirmininkas Hughas Bayley'`is, kiti politikai.

Asamblėja per sesiją Vilniuje ketina svarstyti tris dokumentų projektus: deklaraciją dėl NATO plėtros, kurios projektą teikia Seimo delegacija, deklaraciją dėl paramos Ukrainai ir deklaraciją dėl transatlantinių santykių. Pastarasis dokumentas bus įteiktas artėjančiam NATO Viršūnių susitikimui Jungtinėje Karalystėje.

Šeštadienį ir sekmadienį Seime posėdžiaus NATO PA politinės grupės ir penki NATO PA komitetai: Politikos, Gynybos ir saugumo, Mokslo ir technologijų, Civilinio saugumo, Ekonomikos ir saugumo.

Komitetų posėdžių metu bus pristatomi pranešimai ir diskutuojama aktualiomis temomis: apie padėtį Afganistane; Gruzijos euroatlantinę integraciją; Euromaidano iššūkius; kovą su terorizmu, saugumą ir demokratines institucijas; transatlantinį saugumą ir ekonomiką; kibernetinės erdvės saugumą ir kt.

Politikos komitete pranešimą „NATO partnerystė ir Aljanso atvirų durų politika“ pristatys Seimo delegacijos NATO PA pirmininko pavaduotoja konservatorė Rasa Juknevičienė.

A. Mazuronis teigė, kad svečių laukia ir apsilankymas Lietuvoje veikiančiame NATO energetinio saugumo centre.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.