Naujienų srautas

Lietuvoje2014.05.30 10:53

„Mažoji Brazilija“ – jau rytoj Vilniaus centre!

2014.05.30 10:53

Didžiausio šių metų sporto reginio – Brazilijoje vyksiančio Pasaulio futbolo čempionato – transliacijoms besirengianti LRT televizija kviečia jau šį savaitgalį apsilankyti Mažojoje Brazilijoje. 

Didžiausio šių metų sporto reginio – Brazilijoje vyksiančio Pasaulio futbolo čempionato – transliacijoms besirengianti LRT televizija kviečia jau šį savaitgalį apsilankyti Mažojoje Brazilijoje.

„Mažoji Brazilija“ – gegužės 30-31 dienomis Vilniaus Gedimino prospekte įvyksianti miesto šventė, kurioje vilniečiai ir miesto svečiai galės ne tik sudalyvauti gatvės futbolo turnyruose, pasigrožėti įspūdingais įvarčiais, bet ir susipažinti su spalvinga brazilų kultūra, virtuve, šokiais, kovos menais.

LRT į renginį deleguoja savo komandą, kurioje – žinomi futbolo profesionalai: komentatorius Tautvydas Meškonis, LRT sporto prodiuseris Ramūnas Grumbinas, vienas LRT TV naujienų vadovų Jonas Ramelis, anonsų režisierius Donatas Simaitis, prodiuseris Saulius Basijokas. LRT komandos vyr. treneris – LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Rimvydas Paleckis.

Gedimino prospekte specialiai įrengtoje aikštėje jiems iššūkį mes keturios garsios komandos: „Žvaigždės“ (Marijonas Mikutavičius, Martynas Starkus, Rolandas Skaisgirys), „Žalgirio legendos“ (Stasys Danisevičius, Rimas Radzevičius, Edvardas Malkevičius, Edgaras Jankauskas, Vaclovas Jurkus, Viačeslavas Sukristovas), LR Seimo, Vilniaus savivaldybės komandos.

Kol žinomi žmonės rungsis dėl „Mažosios Brazilijos“ LRT futbolo taurės, renginio svečiai galės pasigrožėti autentiškais brazilų ir Lotynų Amerikos šokiais, išbandyti jėgas mokydamiesi capoeiros – braziliško kovos meno, paskanauti braziliškų patiekalų. Capoeiros šokius  demonstruos ne tik vietos meistrai, bet ir svečiai iš Baltarusijos.

Specialią brazilų ir lotynų ritmais alsuojančią programą Pasaulio futbolo čempionato proga parengė grupė „Kortamambos“, žinomos šokių studijos ir mokyklos. 

„MAŽOSIOS BRAZILIJOS“ parodomoji programa

(gegužės 30 d.)

18.30 – 18.45 val.: Oficialus renginio atidarymas, sveikinimo kalbos;

18.50 – 19.00 val.: „SAMBA VILNIUS“ kolektyvo speciali sambos būgnavimo parodomoji programa. Tai unikalūs braziliškos muzikos tradicijos tęsėjai. Prie kolektyvo prisijungia įvairių muzikantų – nuo moksleivių iki profesionalių perkusijos meistrų. 

19.00 – 19.15 val.: Pasirodo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kolektyvas „Šokantys garsai” ir Generolo Jono Žemaičio karo akademijos sportinių šokių kolektyvas. Jie pristatys lotynų šokius sambą, ča-ča, argentinietišką tango, rumbą.

19.20 – 19.35 val.: CAPOEIRA FICAG LIETUVA ir svečių iš FICAG BALTARUSIJA pasirodymas: Capoeira – tai kovos menas, pasižymintis ryškiais akrobatiniais elementais, šuoliais į aukštį, smūgiais kojomis. Capoeira iš kitų kovos menų išsiskiria savo autentiškumu, bet svarbiausia – ji visiškai neatsiejama nuo muzikos. Todėl išvysite pasirodymą su braziliškais instrumentais, dainavimu.

FICAG BALTARUSIJA pasirodymas: Capoeira yra neatsiejama ir nuo afro-braziliškų šokių. Tad antroje pasirodymo dalyje išvysite sambą, tradiciškai skirtą demonstruoti savo gebėjimą šokti ir sužavėti partnerę/partnerį, bei karo šokį Maculele.

19.35 – 19.45 val.: Šokių ir aerobikos studija „DANCEHALL“  pristatys zumba fitness programą Brazilijos ritmais.

19.45-19.55 val.: Scenoje pasirodo šokių mokykla TUMBAO.LT, pristato: salsą ir son – kubietišką šokį, po pasirodymo laukia šokio pamokėlė.

19.55-20.05 val.: CAPOEIROS FICAG LIETUVA: pristatymas.  Maculele – karo šokis, buvo šokamas su kardais (mačetėmis), bet mūsų dienomis praktikuojamas, vietoje kardų naudojant medines lazdeles, vadinamas grimasMaculelê, kaip ir capoeira, Brazilijos vergų buvo naudojamas kaip kovinio pasirengimo priemonė rengiantis sukilimams prieš vergvaldžius.

Dança Afro (afrikietiški šokiai) – tai daugiau ritualinės prigimties šokiai. Dar vienas menas, Brazilijos vergų atsivežtas iš Afrikos ir bene mažiausiai paveiktas Brazilijos vietos gyventojų bei portugalų kultūros elementų.

20.05 – 20.10 val.: „Mažosios Brazilijos LRT futbolo taurės įteikimas“

20.10 – 21.10 val.: RENGINIO UŽDARYMO KONCERTAS. Pasaulio futbolo čempionato proga grupė „Kortamambos“ dovanos brazilišką ir Lotynų Amerikos repertuarą  (stiliai: Brazilian music, spanish rumba, gipsy, swing, jazz, latin).

10 val. prasidės FIFA World Cup 2014 Vilnius žaibo turnyras, imituojantis Pasaulio čempionatą. Turnyrui kuriam komandas subūrė Vilniaus regiono futbolo sąjunga kartu su Vilniaus dailės akademijos futbolo klubu. Komandos „atstovaus“ Pasaulio čempionate dalyvaujančioms šalims ir vilkės atitinkama apranga.  Turnyro tvarkaraštis – prisegtuke.

Komandos rungtyniaus trijose Gedimino pr. įrengtose aikštelėse.

Vienerios rungtynės vyks 10 min., rungtyniaujant 3x3.

Nugalėtojų laukia įspūdingi prizai!

Šeimų stalo futbolo turnyras: Kudirkos aikštėje 12 valandą dienos „Foosin“ komanda lauks tėvų su savo atžalomis.

Turnyras vyks du prieš du, komandą turi sudaryti skirtingų kartų šeimos atstovai. Turnyras vyks olimpiniu principu, pralaimėję iškris iš turnyro, tačiau galės toliau žaisti prie laisvų stalų.

 

SCENOJE:

12.00 – 12.30 val.: „ZUMBINK.LT“ zumbos-sambos pamokėlė;

12.30 – 13.00 val.: CAPOEIRA FICAG LIETUVA pamokėlė.

Taip pat prie visų renginio dalyvių nuo 11 val. prisijungs kovų meistrai „Andre Monteiro Vilnius” – kvies išbandyti braziliškąjį  jiu- jitsu

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi