Lietuvoje

2014.05.29 17:53

V. Mazuronis palieka Aplinkos ministeriją

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt, Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt2014.05.29 17:53

Aplinkos ministras, partijos „Tvarka ir Teisingumas“ atstovas Valentinas Mazuronis palieka ministeriją, vyks dirbti į Europos Parlamentą (EP). Anot politikos apžvalgininko Vytauto Bruverio, tai gali reikšti, jog V. Mazuronis apskritai žada nusišalinti nuo aktyvios politikos ir verčiau „ramiai ir sočiai baigti politinę karjerą Briuselyje“.

Aplinkos ministras, partijos „Tvarka ir Teisingumas“ atstovas Valentinas Mazuronis palieka ministeriją, vyks dirbti į Europos Parlamentą (EP). Anot politikos apžvalgininko Vytauto Bruverio, tai gali reikšti, jog V. Mazuronis apskritai žada nusišalinti nuo aktyvios politikos ir verčiau „ramiai ir sočiai baigti politinę karjerą Briuselyje“.

Apie savo sprendimą keliauti dirbti į Europos Parlamentą (EP) V. Mazuronis ketvirtadienį informavo premjerą Algirdą Butkevičių. Kaip V. Mazuronis sakė žurnalistams, postą ministerijoje jis palieka nuo birželio 15 dienos.

Kaip galimus partijos kandidatus į jo vietą, ministras įvardijo viceministrus „tvarkiečius“ Almantą Petkų bei Daivą Matonienę.

Kaip portalui komentavo dienraščio „Lietuvos rytas“ apžvalgininkas V. Bruveris, šis sprendimas  – akivaizdus ženklas, kad vienas šios partijos lyderių – V. Mazuronis – verčiau renkasi ne buvimą nacionalinėje politikoje, aktyvioje partijos veikloje ir vykdomojoje valdžioje, o Europos Parlamentą.

„Matyt, tai signalizuoja tam tikrą jo norą galbūt nusišalinti nuo aktyvios politikos, apskritai verčiau ramiai ir sočiai baigti politinę karjerą Briuselyje. Antra vertus, šis važiavimas yra išraiška asmeninių jo nesutarimų su Rolandu Paksu. Vieša paslaptis, jog R. Paksas labai nenorėjo, kad V. Mazuronis patektų į EP. Tai reiškia, kad nevažiuos Juozas Imbrasas, kurio R. Paksui EP reikėjo kur kas labiau nei V. Mazuronio, nes skiriasi politiniai prioritetai. Kaip suprantu, V. Mazuronis net planuoja eiti į kitą  – ALDE – frakciją“, – LRT.lt kalbėjo V. Bruveris.

Aplinkos ministras į EP išrinktas pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą. Ši partija per sekmadienį vykusius EP rinkimus laimėjo du mandatus.

Po rinkėjų reitingavimo sąraše pirmasis buvo Rolandas Paksas, antrasis – Valentinas Mazuronis, trečiasis – Petras Gražulis, dabartinis europarlamentaras J. Imbrasas liko ketvirtas.

Mato įpėdinius

Aplinkos ministras įvardijo bent du kandidatus į savo vietą – tai „tvarkiečiai“ viceministrai Almantas Petkus ir Daiva Matonienė. „Partija apsispręs turbūt. Mūsų komandoje aš matau bent du kandidatus – viceministrus nuo „Tvarkos ir teisingumo“. Galbūt bus kokie nors kiti kandidatai“, – svarstė V. Mazuronis.

Apie ministro sprendimą informuotas ir partijos lyderis Rolandas Paksas. Ar jis bandė atkalbėti bendražygį nuo važiavimo į Briuselį, V. Mazuronis neatskleidžia. „Visokių diskusijų turėjome. Ir su draugais, ir su šeima, ir su partiečiais. Visus variantus – vienokius ir kitokius – svarstėme. Manau, kad pasirinktas išmintingiausias“, – išsisuko ministras.

R. Paksas prabilo apie kitus kandidatus

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas R. Paksas teigia, kad V. Mazuronio apsisprendimas jam nėra naujiena, nes tokia galimybė visuomet egzistavo. Jo teigimu, „tvarkiečiai“ artimiausiu metu premjerui Algirdui Butkevičiui pristatys galimų kandidatų į ministrus pavardes.

„Šiandien ryte V. Mazuronis mane informavo, kad galutinai apsisprendė ir susitiko su premjeru. Todėl sakydamas, kad turime kandidatus, aš galvojau apie vieną, kitą, antrą, trečią, manau, kad minimum keturi žmonės galėtų pretenduoti į aplinkos ministro postą ir galėtume siūlyti juos ministrui pirmininkui, bet aš dar pakalbėsiu su A. Butkevičiumi“, – sakė R. Paksas.

Politikas minėjo, kad eilėje į ministro postą – keturios pavardės. Jis patvirtino, kad du kandidatai yra dabartiniai aplinkos viceministrai – A. Petkus ir D. Matonienė.

„Kaip realūs kandidatai yra dirbantys viceministrai, tikrai yra, jų yra cieli du“, – sakė politikas.

Likusių kandidatų pavardžių R. Paksas įvardinti nenorėjo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.