Lietuvoje

2014.05.29 17:35

Rinkimų smūgiai LSDP: traukiasi ir J. Bernatonis

Eglė Samoškaitė, Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt2014.05.29 17:35

Lietuvos socialdemokratų partiją (LSPD) toliau drebina permainos. Iš postų traukiasi LSDP rinkimų štabo vadovas Juozas Bernatonis ir jo komanda.

Lietuvos socialdemokratų partiją (LSPD) toliau drebina permainos. Iš postų traukiasi LSDP rinkimų štabo vadovas Juozas Bernatonis ir jo komanda.

„Pirmiausia susiderinsiu savo pozicijas su mūsų partijos pirmininku. Ir, kadangi taip įvykiai klostosi, kad kažkas nesulaukia Tarybos posėdžio, tai, manau, reikia šiandien padaryti pareiškimą. Taip, štabo vadovybė ketina atsistatydinti“, – žurnalistams pareiškė J. Bernatonis.

Šis pasitraukimas nėra tik simbolinis. J. Bernatonio vadovaujamas rinkimų štabas taip pat buvo atsakingas už ateinančius rinkimus. Jų rankose buvo ir pasiruošimas kitąmet vyksiantiems savivaldos rinkimams.

Vis dėlto teisingumo ministras Europos Parlamento (EP) rinkimų, kuriuose LSDP nusileido konservatoriams ir pelnė du EP mandatus, nelaiko blogu rezultatu.

„Mes rezultatų nevertiname taip, kaip vertina žiniasklaida. Tiek Prezidento rinkimuose, tiek ir EP rinkimuose mūsų partijos sąrašas surinko daugiausiai balsų per visus rinkimus“, – skaičius interpretavo J. Bernatonis.

Vienas LSDP lyderių Aloyzas Sakalas viešai ragina J. Bernatonį trauktis ir iš partijos vicepirmininko posto. Šios galimybės teisingumo ministras nesvarsto.

„Aš apie tai visiškai negalvojau, nes tas klausimas niekur nėra keliamas. Tą klausimą galima spręsti tik suvažiavime“, – sakė socdemas.

Tai ne pirma EP rinkimų paskatinta permaina LSDP gretose. Aukštu trečiu numeriu partijos sąraše įrašytas krašto apsaugos ministras Juozas Olekas į EP neprasibrovė. Visų pirma, socdemai sensacingai nusileido konservatoriams pagal gautų balsų skaičių ir iškovojo tik dvi EP kėdes. Visų antra, J. Olekas rinkėjų buvo pastūmėtas sąrašu žemyn, į ketvirtąją vietą. O ministro turėtą trečiąją poziciją užėmė Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas.

G. Kirkilas: nėra iš kur trauktis

J. Bernatonio pareiškimas gali būti kiek netikėta rinkimų štabui taip pat priklausančiam G. Kirkilui. Jis DELFI teigė nematantis, iš kur trauktis.

„Nėra iš kur trauktis, nes rinkimų štabas prieš kiekvienus rinkimus tvirtinamas iš naujo. O šis štabas jau baigė savo darbą“, – sakė G. Kirkilas.

Vis dėlto štabo vadovas J. Bernatonis neslepia, kad štabo vadovų pasitraukimas „nėra natūralus“, o ši LSDP institucija turėjo rengtis ir vėliau vyksiantiems rinkimams.

Po prastų rinkimų rezultatų J. Olekas nutarė prisiimti atsakomybę prieš partiečius. Krašto apsaugos ministras pasitraukė iš partijos Vilniaus skyriaus vadovo pareigų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.