Lietuvoje

2015.09.08 13:45

J. Olekas ramina: krašto apsaugos finansavimo didinimas pensijų kompensavimo nepaveiks

ELTA2015.09.08 13:45

Krašto apsaugos ministras, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vicepirmininkas Juozas Olekas įsitikinęs, jog nereikia supriešinti pensijų kompensavimo su gynybos finansavimu, kaip tai siūlo valdančiosios koalicijos partneriai Darbo partija.

Krašto apsaugos ministras, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vicepirmininkas Juozas Olekas įsitikinęs, jog nereikia supriešinti pensijų kompensavimo su gynybos finansavimu, kaip tai siūlo valdančiosios koalicijos partneriai Darbo partija.

„Mes sutarėme, kad jokio supriešinimo pensijoms krašto apsaugos finansavimo nėra ir nebus. Pensijoms yra vieni pinigai suplanuoti kompensuoti, krašto apsaugai yra kitos papildomos lėšos, kurios dabar atsiranda dėl sėkmingų Vyriausybės sprendimų realizuojant tam tikras akcijas. (...)Ir dar kartą noriu pakartoti, kad šie pinigai neturi jokios priešpriešos su pensijų kompensavimu, mūsų susitarimu Politinėje taryboje ir Seimo valdančiojoje daugumoje. Mes pradėsime grąžinti tam tikru tempu, kompensuoti pensijas pagal sutartą šių metų eigą. Tai bus ir pensijų grąžinimas, ir papildomas krašto apsaugos finansavimas“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė J. Olekas.

Darbo partija sutiktų su biudžeto pataisomis didinti lėšas gynybai tik tokiu atveju, jeigu kartu būtų daugiau skiriama ir pensijoms. Tokią poziciją, neslėpdama skepticizmo dėl būtinybės šiemet krašto apsaugai rasti papildomus 130 mln. litų, išsakė šios partijos vadovė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Seimo Pirmininkei L. Graužinienei išsakius tam tikrų abejonių dėl galimybės dar šiemet krašto apsaugos finansavimą didinti 130 mln. litų, Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius pažymėjo, kad sprendimai nebus keičiami.

Pasak Premjero, jau yra parengtas Vyriausybės nutarimas dėl kiek daugiau nei 2 mln. litų skyrimo krašto apsaugai.

Premjeras A. Butkevičius antradienį sakė, kad jau trečiadienį Finansų ministerija Krašto apsaugos ministerijai perves iš Privatizavimo fondo 2–3 mln. litų. Vėliau ketinama pervesti dar maždaug 40 mln. litų, kuriuos pavyko sutaupyti dėl sėkmingų derybų su E.ON kompanija.

Pasak Premjero, iš vidinių rezervų, neperskirstant biudžeto, tikimasi rasti iki 120–130 mln. litų.

Pasak krašto apsaugos ministro J. Oleko, šias lėšas ketinama investuoti lenkiškų priešlėktuvinės gynybos sistemų „Grom“, šovinių įsigijimui, plėsti poligonus, sudaryti geresnes pratybų sąlygas, padengti priimančiosios šalies išlaidas, susijusias su partnerių atvykimu, bendromis pratybomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.