Lietuvoje

2014.10.10 16:49

Po socialdemokratų nesėkmės rinkimuose J.Olekas pasitraukė

BNS2014.10.10 16:49

Po nesėkmingų Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) Europos Parlamento (EP) ir prezidento rinkimų partijos centrinio rinkimų štabo narys, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas atsistatydino iš LSDP Vilniaus skyriaus vadovo pareigų. Jis ragina atsakomybę dėl nesėkmės prisiimti ir kitiems partijos nariams.

Po nesėkmingų Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) Europos Parlamento (EP) ir prezidento rinkimų partijos centrinio rinkimų štabo narys, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas atsistatydino iš LSDP Vilniaus skyriaus vadovo pareigų. Jis ragina atsakomybę dėl nesėkmės prisiimti ir kitiems partijos nariams.

Apie pasitraukimą J. Olekas pranešė trečiadienį per LSDP Vilniaus skyriaus valdybos posėdį.

„Nepasiekėme užsibrėžto tikslo, todėl turime prisiimti atsakomybę – tiek skyriaus pirmininkai, kur rezultatai mažesni nei vidutiniai, tiek, man atrodo, ir kiti asmenys, kurie vadovavo rinkimų kampanijai“, – ketvirtadienį BNS sakė J. Olekas.

Jis nenorėjo įvardyti asmenų, kurie turėtų trauktis iš postų. Pasak socialdemokrato, „trauktis turėtų tie, kurie jaučia atsakomybę, o dėl tų, kurie jos nejaučia, partija turėtų priimti sprendimus“.

„Nieko nenoriu įvardyti, kaip reikia elgtis, aš parodau pavyzdį“, – teigė J. Olekas.

Jis buvo LSDP centrinio rinkimų štabo narys, štabui vadovavo teisingumo ministras Juozas Bernatonis, jam priklausė ir Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas, švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus.

„Manau, kad tai yra normalus poelgis, kaip turėtume padaryti. Laukia kiti – savivaldos – rinkimai, ir mes negalime trypčioti vietoje, aiškintis ir bandyti ieškoti kokių nors pateisinimo priežasčių, dėl to reikia laikytis įsikibus savo kėdžių“, – kalbėjo J. Olekas.

Jis vylėsi, kad jo pavyzdžiu paseks ir kiti kolegos.

„Aš buvau Vilniaus skyriaus pirmininkas, deja, man nepavyko įtikinti kolegų tiek centriniame rinkimų štabe, kad reikia kitokios rinkimų taktikos, kad reikia kitokios informacinės kampanijos, kad reikia vykdyti dvi rinkimų kampanijas – ir prezidento, ir Europos Parlamento, nes buvome apsisprendę, kad vienos užteks ir laimėsime visur. Aš tą mačiau, tą sakiau, deja, neturėjau tuo metu daugumos tokiai pozicijai pristatyti. Atsiprašau Lietuvos rinkėjų, vilniečių, kad nesugebėjome pateikti socialdemokratinių idėjų, kurios, man atrodo, labai reikalingos ir vilniečiams, ir Lietuvos žmonėms, ir kad nuėjome tokiu keliu, kuris mus atvedė į nesėkmę rinkimuose“, – BNS sakė J. Olekas.

Sekmadienį per Europos Parlamento rinkimus LSDP surinko 17,27 proc. rinkėjų balsų ir gavo du mandatus EP. Partijos kandidatas į prezidentus Zigmantas Balčytis pralaimėjo Daliai Grybauskaitei, gavęs 40,14 proc. balsų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Agnė Bilotaitė
5

Lietuvoje

2021.03.08 14:10

Ekstremaliųjų situacijų komisija siūlo atlaisvinti judėjimą visoje šalyje, išskyrus „juodąsias“ savivaldybes

šiuo metu „juodosioms“ priskiriamos 8 savivaldybės; atnaujinta 15.17
5
Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti gyventojai
Nuolat pildoma 29

Lietuvoje

2021.03.08 20:49
Nuolat pildoma

Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti visi jo gyventojai: vertinama, ar pastatą galima toliau eksploatuoti

papildyta vaizdo įrašu; pastatas turėjo problemų ir anksčiau; atnaujinta 22.15
29
Rugsėjo 1-osios šventė. Mokslo metų pradžios šventė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:27

Mokyklas atverti norintis rajono meras: tėvų nuomonės įvairios – dalis sako nenorintys, kad kaišiotų pagaliukus į nosis

bandomosios mokyklos pirmokės tėvas apie vaikų testavimą: tai – nosies pakutenimas; atnaujinta 13.02
6
VU Gyvybės mokslų centro laboratorija
COVID-19 TRUMPAI 9
Policijos kontrolė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:44

Ant Vyriausybės ekspertų tarybos stalo – ribojimų atlaisvinimo per Velykas klausimas

svarstys ir dėl prekybos ribojimų galimo tolesnio mažinimo
6
COVID-19 testavimas Vilniaus oro uoste

Lietuvoje

2021.03.08 09:27

Ministrų kabinetas atidėjo klausimą dėl privalomojo testavimo

Landsbergis kėlė klausimą, ar siūlymai neprieštarauja Konstitucijai; atnaujinta 10.11