Naujienų srautas

Lietuvoje2014.05.28 11:39

D. Grybauskaitė: sutarimo dėl naujo Europos Komisijos vadovo tikisi birželį

BNS 2014.05.28 11:39

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė tikisi, kad Europos Sąjungos (ES) valstybės narės ir institucijos per mėnesį sutars dėl naujo kandidato vadovauti Europos Komisijai.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė tikisi, kad Europos Sąjungos (ES) valstybės narės ir institucijos per mėnesį sutars dėl naujo kandidato vadovauti Europos Komisijai.

Pasak šalies vadovės, birželio mėnesį taip pat bus paskelbtas Lietuvos deleguojamas eurokomisaras.

„Manome, kad Taryboje birželio pabaigoje jau galėsime įvardyti konkretų kandidatą (į Komisijos pirmininkus – BNS), kai bus pasiektas susitarimas su Europos Parlamento politinėmis jėgomis“, – BNS trečiadienį sakė D.Grybauskaitė po Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimo Briuselyje.

Pasak prezidentės, jei konsultacijos vyks sėkmingai, Europos Parlamentas dėl naujosios Komisijos sudėties galėtų balsuoti jau liepos mėnesį.

„Lietuva birželio mėnesį, be jokios abejonės, priims sprendimą“, – teigė prezidentė, paklausta, kada bus paskelbtas Lietuvos kandidatas.

Prezidentės teigimu, per Europos Sąjungos viršūnių susitikimą Briuselyje sutarta, kad iš Europos Komisijos bus reikalaujama sutelkti dėmesį į ekonomikos augimo užtikrinimą, darbo vietų kūrimą, konkurencingumą ir bendros energetikos politikos plėtojimą.

Vertindama Europos Parlamento rinkimų rezultatus, D.Grybauskaitė atkreipė dėmesį, kad nepaisant euroskeptiškų partijų sustiprėjimo, „apie 70 proc. bus tų politinių jėgų, kurios bus labai proeuropietiškos“.

Anot D.Grybauskaitės, per viršūnių susitikimą kol kas nebuvo rimtų diskusijų apie konkrečius kandidatus vadovauti Europos Komisijai.

Daugiausia vietų Europos Parlamente gavę konservatoriai į Europos Komisijos pirmininkus siūlo buvusį Liuksemburgo premjerą Jeaną Claude`ą Junckerį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi