Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

VDU rektoriaus Z. Lydekos atsakas „Veido“ tyrimą: „VDU nėra bedarbių kalvė“

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius Zigmas Lydeka įsitikinęs, kad paskelbti tyrimai, esą šio Kaune veikiančio universiteto absolventai sunkiausiai iš visų baigusių aukštąsias mokyklas jaunuolių randą darbą, tėra nevykusi Darbo biržos statistikos interpretacija, o VDU eina teisingu keliu.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius Zigmas Lydeka įsitikinęs, kad paskelbti tyrimai, esą šio Kaune veikiančio universiteto absolventai sunkiausiai iš visų baigusių aukštąsias mokyklas jaunuolių randą darbą, tėra nevykusi Darbo biržos statistikos interpretacija, o VDU eina teisingu keliu.

2013 metais daugiausiai bedarbių išleido Vytauto Didžiojo universitetas: net 20 proc. jo absolventų pernai nesusirado darbo, paskelbė savaitraštis „Veidas“.

Z. Lydeka savo ruožtu įsitikinęs, kad daryti tokias išvadas remiantis vien Darbo biržos duomenimis nėra teisinga: „Darbo biržoje būna momentinių padidėjimų, kai baigę studijas absolventai ieškodami darbo registruojasi kaip bedarbiai. Čia reikia ilgalaikių tyrimų.“

Z. Lydekos teigimu, VDU skiria daug dėmesio studentų galimybėms įsidarbinti po studijų: „Turime Karjeros centrą, atliekame įvairius tyrimus. Mes valdome situaciją ir rūpinamės studentų ateitimi. Suprantama, visada buvo sunkiau darbą rasti socialinių ir menų mokslų absolventams, jiems darbo paieška užtrunka ilgiau.“

Rektorius tvirtina, kad nemažai menų ir kalbų specialistų dirba su verslo liudijimais: „Taip pat mūsų atliekamų tyrimų duomenimis, daugelis VDU absolventų gauna palyginti dideles pajamas.“

Jis kritikavo savaitraščio „Veidas“ sudaromus universitetų reitingus. „Jų metodika kritikuotina ir nepatikima. Tai tarsi matuoti liniuote, kuri neturi matavimo skalės“, – kalbėjo Z. Lydeka.

VDU rektorius įsitikinęs, kad dėl skelbiamų nepalankių VDU tyrimų nereikia peržiūrėti studijų programų. „Pas mus jų nėra per daug, jau seniai pirmenybę teikiame jų tobulinimui, o ne kiekiui didinti“, – pabrėžė Z. Lydeka.

„Veido“ duomenimis, antroje ir trečioje vietoje pagal bedarbių skaičių po studijų liko Kazimiero Simonavičiaus universiteto (19,3 proc.) bei Vilniaus dailės akademijos (19,2 proc.) auklėtiniai.

Savaitraščio užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime Consulting“ atlikta Lietuvos darbdavių apklausa parodė, kad šiandieninėje darbo rinkoje kaip tinkamiausios vertinamos Vilniaus universiteto (25 proc.) absolventų žinios ir gebėjimai. Antroje vietoje – ISM vadybos ir ekonomikos (23,2 proc.), trečioje – Kauno technologijų universitetas (21,6 proc.).

Kaip vienus paklausiausių ir nedaug bedarbių į darbo rinką išleidžiančių galima vadinti ir Lietuvos sveikatos mokslų (8,6 proc.), Mykolo Romerio (9 proc.), Vilniaus universiteto (9,2 proc.) bei Vilniaus Gedimino technikos (10 proc.) universitetus.

„Veido“ duomenimis, praėjusiais metais Lietuvos darbo biržoje užsiregistravo beveik 6,3 tūkst. universitetų absolventų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi