Lietuvoje

2014.05.27 10:03

Prezidentės patarėjas: dėl pokyčių Vyriausybėje visų pirma sprendžia valdantieji

BNS2014.05.27 10:03

Dėl galimų pokyčių Vyriausybėje visų pirma sprendžia patys valdantieji, pažymi prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Mindaugas Lingė.

Dėl galimų pokyčių Vyriausybėje visų pirma sprendžia patys valdantieji, pažymi prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Mindaugas Lingė.

„Pirmiausia ir daugiausia įtakos sprendimams turi pačios valdančiosios koalicijos apsisprendimas – kaip jie patys įvertins ir praėjusių rinkimų rezultatus, be abejonės, yra apie ką pamąstyti. Nors tai buvo rinkimai į Europos Parlamentą, rezultatai yra tam tikras lakmuso popierėlis, kaip visuomenė vertina partijų, kurios šiuo metu sudaro valdančiąją koaliciją, darbą, ir didžiausios koalicijos partnerės tikrai turi apie ką pamąstyti“, – interviu Žinių radijui sakė M. Lingė, klausiamas, kokie pokyčiai numatomi Vyriausybėje po prezidento rinkimų.

Pagal Konstituciją, Vyriausybė turi grąžinti įgaliojimus po prezidento rinkimų.

M. Lingė sakė, kad prezidentė jau planuoja pradėti susitikimus su ministrais. „Visai netrukus prezidentė pradės susitikimus su ministrais, netgi jau yra planuojami tokie susitikimai, individualūs, konkrečiai pagal sritis, ir bus pasižiūrima, kaip ministrams sekasi darbuotis, kaip susitvarko su visuomenės lūkesčiais, iškeltais tikslais“, – sakė patarėjas.

Antrai kadencijai perrinkta prezidentė sako maksimaliai išnaudosianti savo galias, keisdama kai kuriuos ministrus. Tačiau pirmadienį spaudos konferencijoje Dalia Grybauskaitė atkreipė dėmesį, kad daugeliu atveju problemų kelia ne ministrai, o viceministrai. Prezidentė pripažino neturinti galios tiesiogiai daryti įtakos, skiriant viceministrus, tačiau apie jų pasirinkimą ji planuoja kalbėti su visais ministrais, ypač pabrėždama kandidatų skaidrumą.

Premjeras socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius sako esąs patenkintas visais ministrais, ir nesitiki didelių permainų Vyriausybėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Karantinas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.07.15 11:09

Per parą patvirtintas 21 koronaviruso atvejis: tendencija tampa tolimųjų reisų vairuotojų užsikrėtimai 16 naujų atvejų susiję su protrūkiu Kauno įmonėje; atnaujinta 12.59

6
Baravykai

Lietuvoje

2020.07.14 17:58

Lietuvos miškuose pasipylė grybai: vos per kelias valandas šimtai baravykų krepšiuose gėrybes renka ir Vilniaus regione, ir Žemaitijoje

Ramūnas Karbauskis, Bronius Bradauskas ir Gabrielius Landsbergis

Lietuvoje

2020.07.15 11:53

Karbauskio turtas per metus augo 8 mln. eurų, Landsbergio šeimos – 12,8 mln. eurų Seime – 5 milijonieriai; atnaujinta 15.11

7