Lietuvoje

2014.05.27 09:55

Baltarusijos inspektoriai tikrins Lietuvos karinius dalinius

BNS 2014.05.27 09:55

Šią savaitę Baltarusijos kariuomenės Ginkluotės kontrolės agentūros inspektoriai lankysis Lietuvos kariuomenės kariniuose daliniuose, kur atliks inspekciją.

Šią savaitę Baltarusijos kariuomenės Ginkluotės kontrolės agentūros inspektoriai lankysis Lietuvos kariuomenės kariniuose daliniuose, kur atliks inspekciją.

Baltarusijos kariuomenės karinių ekspertų grupė antradienį ir trečiadienį tikrins centrinę Lietuvos teritorijos dalį, Gaižiūnų ir Pabradės karinius poligonus, antradienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Inspektoriai taip pat lankysis Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ Rukloje, Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabe Vilniuje.

Lietuvos kariuomenės dalinius Baltarusijos kariuomenės Ginkluotės kontrolės inspektoriai tikrins pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) 2011 metų Vienos dokumentą. Remiantis šiuo dokumentu, kiekviena organizacijai priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita organizacijos šalis nevykdo neteisėtos karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus bei karinį biudžetą, iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą kiekį kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius.

Šiais metais tai bus pirma užsienio šalių inspekcija Lietuvoje pagal ESBO Vienos dokumentą.

Šių metų balandį Lietuvos kariuomenės Ginkluotės kontrolės skyriaus kariai buvo susitikę su Baltarusijos kolegomis Vilniuje ir aptarė tolimesnio bendradarbiavimo gaires, pasirašė susitarimo protokolą dėl tolesnio dvišalio bendradarbiavimo ginkluotės kontrolės srityje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.