Lietuvoje

2014.05.26 20:59

Baltijos jūroje – dėl Rusijos pratybų sutrikdytas Lietuvos laivų eismas

BNS 2014.05.26 20:59

Rusijos raketinės pratybos Baltijos jūroje pirmadienį sutrukdė civilinių laivų eismą Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje. Tai jau antras toks incidentas šiais metais, panešė Krašto apsaugos ministerija.

Rusijos raketinės pratybos Baltijos jūroje pirmadienį sutrukdė civilinių laivų eismą Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje. Tai jau antras toks incidentas šiais metais, panešė Krašto apsaugos ministerija.

Pirmadienio rytą Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos radijo ryšiu gavo pranešimus apie Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje esančius Rusijos laivus, kurie nurodo keisti kursą joje esantiems Lietuvos civiliams laivams.

Pasak krašto apsaugos ministro Juozo Oleko, kelia susirūpinimą tai, kad pastaruoju metu Rusija rengia karines pratybas, į kurių saugumo zoną patenka Lietuvos išskirtinės ekonominės zonos teritorijos. Anot jo, pratybas organizuojanti šalis turi užtikrinti laivybos saugumą.

Pasak pranešimo, į Lietuvos zoną pirmadienį po pietų buvo išsiųstas budintis karinių jūrų pajėgų laivas „Aukštaitis“, kuris identifikavo Rusijos Baltijos karinio laivyno „Stereguchij“ klasės karinę korvetę ir laivą, skirtą kovai su povandeniniais laivais. Taip pat išsiųstas Karinių oro pajėgų budintis sraigtasparnis Mi-8, kurio įgula laivus nufotografavo iš oro.

Be to, virš Lietuvos ekonominės zonos užfiksavus tris Rusijos karinius orlaivius SU-24 ir SU-27, į orą pakilo du Estijos Amari aviacijos bazėje budintys Danijos karinių oro pajėgų naikintuvai F-16, kurie šuo metu sustiprina NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.

Pasak KAM pranešimo, Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje nedraudžiama plaukti užsienio šalių laivams, tai pat ir kariniams, tačiau jie privalo deramai atsižvelgti į pakrantės valstybės teises ir pareigas ir nevaržyti išimtinių pakrantės valstybės teisių išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.