Lietuvoje

2014.05.26 15:13

J. Panka: Europoje prasidėjo tautų pavasaris

ELTA 2014.05.26 15:13

Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka džiaugiasi Europoje prasidėjusiu nauju „tautų pavasariu” ir tikisi, jog pavėlavęs šis reiškinys atkeliaus ir į Lietuvą.

Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka džiaugiasi Europoje prasidėjusiu nauju „tautų pavasariu” ir tikisi, jog pavėlavęs šis reiškinys atkeliaus ir į Lietuvą.

Anot partijos lyderio, rinkimų rezultatai nėra labai džiuginantys, bet partijai pavyko padvigubinti rezultatus, lyginant su paskutiniaisiais Seimo rinkimais.

„Tada už mus balsavo maždaug dvylika tūkstančių, dabar turime beveik dvidešimt tris tūkstančius. Tai rodo elektorato augimą, bet norėtųsi, kad jis augtų greičiau. Matyt, kad mūsų elektoratas bręsta po truputį“, – teigė J. Panka.

Pasak jo, maloniausia yra stebėti Europos Parlamento rezultatus kitose šalyse, kadangi po šių rinkimų parlamente bus kaip niekad daug tautinių jėgų.

„Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Belgijoje tie procesai jau išjudėjo, galima sakyti, prasidėjo naujas Europos tautų pavasaris. Šie dalykai turbūt neaplenks ir Lietuvos“, – vylėsi Tautininkų sąjungos lyderis, vėluojančias tendencijas mūsų šalyse aiškinantis lietuvių lėtumu ir atsargumu.

Pasak jo, jei partijos elektorato augimo tendencijos išliks tokios pat, 2016-–ųjų Seimo rinkimų tautininkai turės savo frakciją.

Partijai sukliudė ir didelis rinkėjų aktyvumas. J. Pankos manymu, jeigu būtų pasikartojęs 2009-ųjų scenarijus, kai prie balsadėžių atėjo vos daugiau kaip 20 proc. rinkėjų, tautininkų palaikymas siektų bent 4 proc. Šiuose rinkimuose Tautininkų sąjungą parėmė 1,99 proc. šalies rinkėjų. Partija rinkimų kampanijai išleido nuo 40 iki 50 tūkst. litų.

Anot J. Pankos, kur kas svarbiau už Europos Parlamento rinkimų rezultatus yra sėkmingas referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams surengimas šių metų birželį.