Lietuvoje

2014.05.26 12:15

V. Uspaskicho mandatas Europos Parlamente kainavo milijoną litų

Rinkimuose į Europos Parlamentą (EP) 146 527 rinkėjų balsus (12,83 proc.) surinkusi Darbo partija gavo vieną mandatą – į Briuselį vyks partijos įkūrėjas Seimo narys Viktoras Uspaskichas.

Rinkimuose į Europos Parlamentą (EP) 146 527 rinkėjų balsus (12,83 proc.) surinkusi Darbo partija gavo vieną mandatą – į Briuselį vyks partijos įkūrėjas Seimo narys Viktoras Uspaskichas.

„Džiaugiamės, kad gavome pusantro karto daugiau palaikymo balsų nei prognozavo reitingai. Gaila, kad ir valstiečiai, ir mes turime po vieną mandatą, nors mes gavome dvigubai daugiau rinkėjų balsų. Tačiau platesnis atstovavimas EP nėra didžiausia blogybė“, – svarstė V. Uspaskichas.

Jis sakė ir toliau dirbsiąs Alde frakcijoje, kurioje dirbs ir išrinkti Liberalų sąjūdžio atstovai Petras Auštrevičius ir Antanas Guoga.

„Vydui Gedvilui reikėjo labiau pasistengti Kaune ir gauti mandatą. Mes pasistengėme Kėdainiuose – ir turime. Tačiau sakyčiau, kad V. Gedvilas rinkimuose pasirodė gerai – pagal reitingavimą liko antroje vietoje“, – kalbėjo V. Uspaskichas.

Tiesa, jis prasitarė, kad į kandidatų į EP sąrašą buvo įtrauktas paskutinę akimirką ir ne visai savo noru.

„Todėl dar galvosiu, kaip elgtis“, – užuolankomis kalbėjo politikas ir 100 proc. neatmetė galimybės, kad savo vietą galėtų užleisti ir V. Gedvilui.

Kalbėdamas apie darbą Vyriausybėje, V. Uspaskichas sakė, kad konsultuosis su Algirdu Butkevičiumi ir aptars tolesnį darbą koalicijoje.

„Klausime, ar jis patenkintas, dirbdamas su Darbo partijos ministrais“, – neslėpė V. Uspaskichas.

Jis neslėpė, kad tam tikrų pokyčių darbo partijos deleguotų ministrų kabinetuose gali būti.

„Turime stipresnių kandidatų į kai kuriuos postus. Auga žmonės: vieni geriau, kiti silpniau pasirodo, rotacija – sveikintinas dalykas“, – svarstė V. Uspaskichas.

Jo nuomone, socialdemokratams formuoti koaliciją su konservatoriais būtų neprotinga: „Manau, jie jau ir persivalgė ir persigėrė nuo koalicijos su konservatoriais.“

Darbo partijos rinkiminė kampanija kainavo apie 1 mln. litų.

„Maladiec!“ – taip A. Guogos pasirodymą EP rinkimuose pavadino V. Uspaskichas ir pripažino, kad Liberalų sąjūdžio strategija į sąrašą įtraukti visuomenėje puikiai žinomus žmones visiškai pasiteisina.