Naujienų srautas

Lietuvoje2014.05.26 11:28

Liberalai „švenčia istorinę pergalę“

Sekmadienį vykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą (EP) Liberalų sąjūdis iškovojo du mandatus. Partija surinko 16,52 proc. balsų ir atsiliko tik nuo konservatorių ir socialdemokratų.

Sekmadienį vykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą (EP) Liberalų sąjūdis iškovojo du mandatus. Partija surinko 16,52 proc. balsų ir atsiliko tik nuo konservatorių ir socialdemokratų.

„Noriu pasidžiaugti ir Prezidento rinkimų rezultatais – Dalios Grybauskaitės pergale. Rezultatai, kuriuos vakar pamatėm, yra dėsningi ir atitinka lūkesčius. Dar didesni lūkesčiai buvo sudėti į EP rinkimus. Liberalų sąjūdis istoriškai pirmą kartą susilaukė 188 tūkst. rinkėjų balsų. Tai įspūdingas rezultatas“, – sakė Eligijus Masiulis.

Dirbti į EP važiuos Antanas Guoga ir Petras Auštrevičius. Petrą Auštrevičių Seime pakeis Arminas Lydeka.

„Esu jaunas politikas. Reikės daug mokytis. Petras Auštrevičius man padės. Tarnausim Lietuvos žmonėms. Noriu padėkoti savo komandai, tai buvo fantastiška. Jie dirbo savanoriškais pagrindais – per 2 tūkst. žmonių“, – sakė A. Guoga.

P. Auštrevičius pažadėjo atsilyginti už balsus

„Ateina laikas antrajai mūsų rinkiminio šūkio daliai – sakėme, kad atsilyginsime už balsus. Gerų, atsakingų darbų sąrašas yra ilgas. Gautą paramą paversime gerais darbais, kurių reikia. Mūsų rinkėjas sieja dideles viltis su Europa, matome to įprasminimą aukštu dalyvavimu“, – sakė politikas.

Į Briuselį taip pat dirbti vyks po du socialdemokratų, liberalų, „tvarkiečių“ atstovus, po vieną mandatą iškovojo Darbo partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ir Valdemaro Tomaševskio blokas.

Laikas peržiūrėti koaliciją

Pasak E. Masiulio, rinkimai yra signalas valdančiosios daugumos partijoms.

„Būtent socialdemokratai turi apsispręsti, ar juos tenkina dabartinė valdančioji koalicija, nesibaigiantys nesusipratimai, Darbo partijos byla, Valdemaro Tomaševskio pasisakymai, dergiantys Lietuvą už Lietuvos ribų. Pamatysime, ar socialdemokratai priims sprendimą plaukti pasroviui ar ieškos kelių efektyvesnei koalicijai“, – sakė E. Masiulis.

Jis paneigė gandus, kad dirbtų koalicijoje vietoje Lenkų rinkimų akcijos. Liberalų sąjūdis svarstytų galimybę dalyvauti tik galimoje naujoje koalicijoje.

Kiek anksčiau pirmadienį apie koalicijos peržiūrėjimą kalbėjo konservatorių lyderis Andrius Kubilius. Jis neatmetė galimybės dirbti koalicijoje kartu su socialdemokratais. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi