Naujienų srautas

Lietuvoje2012.05.29 19:37

Vyriausybė nepritarė mažesniam benzino akcizui

Erika Fuks, DELFI.lt 2012.05.29 19:37

Vyriausybė pritarė išvadai, kad akcizas benzinui neturėtų būti mažinamas. Dėl to dar turės apsispręsti Seimas.

Vyriausybė pritarė išvadai, kad akcizas benzinui neturėtų būti mažinamas. Dėl to dar turės apsispręsti Seimas.

„Seimo valdyba paprašė Vyriausybės išvados, Vyriausybė pateikė išvadą, ką ir turi padaryti paprašyta Seimo valdybos ir išvada, turbūt, nėra jokio siurprizo, yra neigiama“, – sakė finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Ji priminė, kad pusė akcizo už kurą atitenka „ne šiaip biudžetui ar kažkokioms bendroms reikmėms, o konkrečiai kelių infrastruktūrai vystyti“.

Siūlyta sumažinti akcizą benzinui iki minimalaus pagal Europos Sąjungos teisės aktus numatyto dydžio – nuo 1,5 iki 1,24 tūkst. litų 1 tūkst. litrų benzino, tačiau paskaičiuota, kad per metus dėl to biudžetas netektų apie 100 mln. litų.

„Tam, kad nebūtų neigiamo poveikio biudžetui, benzino realizacija turėtų išaugti 20 proc., na, manau, kad tai yra visiškai utopinė prielaida ir, kitą vertus, pastarųjų kelių savaičių dinamika, vėlgi mūsų pačių skelbta, rodė, kad situacija netgi tarp didmeninių kainų pokyčių ir mažmeninių kainų pokyčių nėra tokia vienareikšmė kaip kitose šalyse, todėl išvada yra neigiama. Dabar Seimas svarstys tą klausimą ir apsispręs“, – sakė I. Šimonytė.

Balandžio 10 d. Seime po pateikimo buvo pritarta Akcizų įstatymo projektui, kuriuo siūloma sumažinti akcizus degalams. Iki birželio šis projektas bus svarstomas komitetuose.

Projektą kovo pabaigoje pateikė partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos nariai Dailis Alfonsas Barakauskas ir Valentinas Mazuronis. Jei akcizas mažėtų, benzinas galėtų atpigti iki 30 ct/l.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi