Naujienų srautas

Lietuvoje2014.05.23 19:34

Prisiekė kariuomenės naujokai

Rukloje prisiekė 86 kariuomenės naujokai. Teigiama, kad šiemet norinčiųjų dalyvauti baziniuose kariniuose mokymuose sulaukta gerokai daugiau, susidomėjimą mokslais paskatino įvykiai Ukrainoje.

Rukloje prisiekė 86 kariuomenės naujokai. Teigiama, kad šiemet norinčiųjų dalyvauti baziniuose kariniuose mokymuose sulaukta gerokai daugiau, susidomėjimą mokslais paskatino įvykiai Ukrainoje.

Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke ištikimai tarnauti Lietuvos valstybei prisiekė 86 kariuomenės naujokai. Prisiekusiųjų gretose – net 15 merginų.

„Iš pradžių norėjai atrasti save, o paskui pamačiau, kad man patinka kariauti dėl savo šalies“, – sako karė Ieva Mažlekaitė.

„Norėčiau pasirinkti profesinę kario tarnybą, planuoju, jeigu viskas gerai gausis. Svarbiausia gerai pabaigti bazinius karinius mokymus“, – teigia karys Vaidas Zubrikovas.

„Yra sudaromas reitingas ir tik patiems geriausiems kariams siūlomos tarnybos vietos, kurių šiuo metu yra ribotas skaičius“, – pasakoja Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kpt. Tomas Pakalniškis.

Kariuomenės atstovai pastebi, kad pastaruoju metu gerokai padaugėjo norinčiųjų dalyvauti kariniuose mokymuose.

„Šiemet yra labai didelis susidomėjimas, ypatingai po įvykių Ukrainoje. Atėjimas [į mokymus] išaugo maždaug 10 proc. Mes stengiamės, kad visi kariai, kurie pareiškė norą, kurie atitinka sveikatos ir kitus reikalavimus, galėtų šiuose mokymuose dalyvauti“, – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvos žmonės ypač dabar nori eiti apsimokyti ir savanoriauti, patys prašosi būti priimti pasiruošti valstybės gynimui. Taip, tai yra toks laikas, kada kiekvienas turime pasakyti, ar išdrįstume, ar užtektų jėgų ir pasiaukojimo eiti su ginklu rankoje ginti savo valstybės, ir mūsų žmonės atsako – taip“, – akcentuoja prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Po priesaikos ceremonijos mokomajame pulke vyko partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginys. Žuvusiems „Tauro“ apygardos partizanams Digrių kaimo kapinėse kariai padėjo gėlių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi