Lietuvoje

2014.05.23 19:26

Apdovanoti Europos egzamino nugalėtojai

Arnas Mazėtis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.05.23 19:26

Penktadienį apdovanoti daugiausiai apie Europos Sąjungą žinantys Europos egzamino nugalėtojai. Pasak laimėtojų, egzaminas nebuvęs lengvas, tačiau pasitikrinti žinias apie Bendriją ir piliečių teises joje, visada vertinga.

Penktadienį apdovanoti daugiausiai apie Europos Sąjungą žinantys Europos egzamino nugalėtojai. Pasak laimėtojų, egzaminas nebuvęs lengvas, tačiau pasitikrinti žinias apie Bendriją ir piliečių teises joje, visada vertinga.

Dėl geriausio Europos Sąjungos žinovo titulo finale varžėsi 75 geriausiai per pirmus du egzamino etapus pasirodę dalyviai, taip pat tie, kurie egzamino užduotis atliko internetu. Tai ir moksleiviai, studentai, valstybės tarnautojai, senjorai.

Europos egzamino finale dalyviai turėjo atsakyti į 20 klausimų, susijusių su Bendrijos istorija, institucijų veikimu, taip pat Lietuvos naryste Europos Sąjungoje, euro įvedimu mūsų šalyje.

„Sunkiausi klausimai galbūt apie ES institucijas – kaip jos veikia, visos tos peripetijos, kurios paprastam lietuviui, kuris nesidomi, tikrai būtų kietas riešutas, o lengviausi galbūt su euru susiję klausimai“, – sako nugalėtojas iš Kauno Žymantas Mozūraitis.

„Lietuvai [dėl narystės ES] yra ir pliusų, ir minusų, bet svarbiausia, kad žmonės patys domėtųsi, stengtųsi sužinoti, kas vyksta, ir naudos bus dar daugiau“, – mano nugalėtoja dvyliktokė iš Elektrėnų Monika Girnytė.

Egzamino rengėjai sako, kad šiemet egzaminas sulaukė dar didesnio susidomėjimo, o dalyvių žinios apie Bendriją vis gilėja.

„Šiais metais ir studentai, ir valstybės tarnautojai egzaminą išlaikė labai gerai ir aplenkė mokinius, o anksčiau būdavo, kad mokiniai aplenkdavo ir studentus, ir valstybės tarnautojus“, – teigia Europos egzamino organizatorius Vytenis Kviklys.

Šiais metais egzaminą visoje Lietuvoje laikė daugiau nei 20 tūkst. dalyvių. Geriausiai užduotis išsprendusiems atiteko organizatorių įsteigti prizai.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Testas dėl COVID-19. Asociatyvi nuotr.
5

Lietuvoje

2021.04.13 15:25

LRT trumpai. Ministerija paaiškino, kaip testuosis mokytojai: kas kiek laiko, kur registruotis, ką daryti, kai testo atsisakoma

atnaujinta 11.49; beveik pusė abiturientų pasiskiepijo arba jau yra persirgę
5
Vilija Blinkevičiūtė
10

Lietuvoje

2021.04.13 18:25

Blinkevičiūtė perspėjo socdemus: jei susvyruosime, būsime vėl „apženyti“ su konservatoriais

LSDP pakeitė pirmininko rinkimų datą; atnaujinta 21.28
10