Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.14 17:10

Z. Vaigauskas: komisijoms nurodyta iš pradžių suskaičiuoti Prezidento rinkimų balsus

BNS 2015.02.14 17:10

Sekmadienio vakarą rinkimų apylinkių komisijos balsus pradės skaičiuoti nuo Prezidento rinkimų biuletenių.

Sekmadienio vakarą rinkimų apylinkių komisijos balsus pradės skaičiuoti nuo Prezidento rinkimų biuletenių.

Kaip BNS sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas, komisijoms nurodyta iš pradžių suskaičiuoti Prezidento rinkimų rezultatus ir VRK perduoti protokolus.

„Nurodėme, kad pirma būtų skaičiuojami Prezidento rinkimų rezultatai – biuleteniai sugrupuojami į dvi dalis, Europos Parlamento rinkimų biuleteniai neskaičiuojami, sudedami į specialius vokus, ir pradedami skaičiuoti prezidento rinkimų biuleteniai. Tuomet atplėšiami paštu gauti balsai, ir suskaičiavus Prezidento rinkimų rezultatus elektroniniu būdu perduodami protokolai“, – sakė Z. Vaigauskas.

Pasak VRK vadovo, rinkimų rezultatai turėtų paaiškėti panašiu metu kaip ir per pirmąjį turą. „Pirmosios apylinkės rezultatus turbūt perduos apie 21 val., bet tai bus mažesnės apylinkės, mažai reprezentatyvios. Manau, didesnę dalį rezultatų turėsime apie vidurnaktį, o apie 3 val. – labai didelę dalį visų balsų“, – kalbėjo Z. Vaigauskas.

Pasak VRK vadovo, suskaičiavus prezidento rinkimų biuletenius komisijos imsis Europos Parlamento (EP) rinkimų biuletenių, o galiausiai skaičiuos reitingo balsus.

Lietuvoje sekmadienį vyksiančiuose Prezidento bei EP rinkimuose balsavimas apylinkėse prasidės 7 val. ir truks iki 20 valandos.

Prezidento rinkimų antrajame ture rungiasi antros kadencijos siekianti dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė ir socialdemokratas europarlamentaras Zigmantas Balčytis. Dėl 11 Lietuvos vietų Europos Parlamente varžosi devynios partijos ir viena dviejų partijų koalicija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi