Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

D. Grybauskaitė siunčia žinią Lietuvos oligarchams

Perrinkimo siekianti prezidentė Dalia Grybauskaitė turi žinią Lietuvos oligarchams – jiems ramybės nebus.

Perrinkimo siekianti prezidentė Dalia Grybauskaitė turi žinią Lietuvos oligarchams – jiems ramybės nebus.

Taip šalies vadovė atsakė į DELFI skaitytojo klausimą, kokių linkėjimų galėtų perduoti Lietuvos oligarchams.

„Kad ramybės nebus“, – atsakė D. Grybauskaitė, kuri penktadienį viešėjo DELFI interneto konferencijoje.

V. Putinui pasakė viską, ką norėjo

Interneto skaitytojai prezidentę tiesiog užvertė klausimais – nuo užsienio politikos reikalų iki patiekalų receptų. Kalbėdama apie Rusiją, D. Grybauskaitė buvo konkreti: jos teigimu, Rusijoje sukelta didžiulė didžiarusiško šovinizmo banga: „Praėjusio šimtmečio istoriją žinome. Ir žinome, kuo tai baigėsi“, – sakė prezidentė, atsakydama į klausimą, ar rusų tauta klysta, rinkdamiesi Vladimirą Putiną.

Pasiteiravus, ką norėtų pasakyti Rusijos prezidentui, D. Grybauskaitė irgi nedaugiažodžiavo: „Susitikusi buvau 2010 m. Ir pasakiau viską, ką norėjau“.

Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė ir tuometinis Rusijos premjeras V. Putinas 2010 m. susitiko Suomijoje. Tai kol kas vienintelis aukščiausio lygio dvišalis susitikimas po 2001 m., kai su tuometiniu Rusijos prezidentu V. Putinu Maskvoje susitiko tuometinis Lietuvos vadovas Valdas Adamkus.

Klausiama, kaip vertina Rusijos notą Lietuvos krašto apsaugos ministerijai, kuria kaimynė pranešė nutraukianti 2001 m. dvišalį susitarimą dėl informacijos keitimosi apie karinius pajėgumus, prezidentė sakė, jog, jos nuomone, tai atviro dialogo vengimas.

Pasakė, apie ką kalbėjosi su S. Tyleriu

Šalies vadovės skaitytojai teiravosi ir apie jos susitikimą su grupės „Aerosmith“ lyderiu Stevenu Tyleriu. Kaip žinoma, D. Grybauskaitė aprodė dainininkui Prezidentūrą ir nusifotografavo kartu.

„Kalbėjome apie Lietuvą. Apie mūsų kovas už laisvę. Apie tai, kaip tenka ir teko gyventi su tokiais nenuspėjamais kaimynais per visą mūsų istoriją. Taip pat jį sužavėjo mūsų labai gražūs, unikalūs kryžiai ant Vilniaus bažnyčių, kurie puikiai matėsi iš Prezidentūros balkono“, – pasakojo D. Grybauskaitė.

Prezidentė taip pat sakė, kad labai dažnai socialiniu tinklu „Facebook“ naudojasi pati, bet kartais jai padeda ir Spaudos tarnybos darbuotojai.

D. Grybauskaitė išsitarė, kad pastarojo meto pasiūlymą panaikinti laisvadienius per Jonines ir Gegužės 1-ąją laiko nesusipratimu.

Ar duotų įsakymą gintis 2 val. nakties?

Prezidentė taip pat vėl buvo priversta prisiminti žaibišką spaudos konferenciją naktį po pirmojo rinkimų turo. Kaip žinoma, tuomet D. Grybauskaitė vis atidėliojo spaudos konferenciją ir, galiausiai, 2 val. nakties tepasakė tik keletą neinformatyvių sakinių. Kitą rytą prezidentė paaiškino, kad naktį jau beveik miegojo, nes yra vieversys ir anksti keliasi.

DELFI skaitytoja teiravosi, kas bus, jeigu potencialus priešininkas Lietuvą irgi užpuls naktį: „Ar jūs, kaip vyriausioji ginkluotųjų pajėgų vadė, pajėgsite duoti įsakymą gintis?“.

„Turiu darbo patyrimą Europos Tarybos posėdžių metu. Jie kartais trunka net iki 5 val. ryto. Jeigu reikia – galiu iš viso nemiegoti“, – aiškino prezidentė.

Su kuo gerai sutaria?

D. Grybauskaitės buvo teiraujamasi ir apie santykius su konservatorių patriarchu Vytautu Landsbergiu: „Bendrauju su visais žmonėmis, kurie prisidėjo prie Lietuvos valstybės kūrimo. Todėl ypač gerbiu ir vertinu tokius politikos veteranus, kaip ponas Česlovas Juršėnas ir ponas V. Landsbergis“.

Klausiama, ar buvo lengva dirbti su Algirdu Brazausku jo Vyriausybėje, D. Grybauskaitė sakė, kad jai tai buvo lengva. D. Grybauskaitė A. Brazausko Vyriausybėje dirbo finansų ministre.

„Man buvo lengva. Premjeras A. Brazauskas sudarė sąlygas priimti būtinus tuo metu sprendimus ir jokio spaudimo man nedarė“, – sakė šalies vadovė.

Sulaukė kvietimo į pasimatymą

D. Grybauskaitė DELFI konferencijoje sulaukė ir kvietimo į pasimatymą. „Gerbiama Prezidente, norėčiau nueiti su Jumis į pasimatymą, kaip galiu tai padaryti?“, – klausė Emilis.

„O kiek jums metų?“ su šypsenėle atsakė D. Grybauskaitė.

Pasiteiravus, kur dingo mėlynasis švarkelis, prezidentė juokėsi, kad prasidėjo vasaros sezonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi