Lietuvoje

2014.05.23 12:32

Nacių uniformą picerijoje dėvėjęs kaunietis nubaustas 800 litų bauda

BNS 2014.05.23 12:32

Su nacistinės Vokietijos uniforma į piceriją Kaune atėjęs vyras penktadienį nubaustas 800 litų bauda. Kaip pranešė Kauno apylinkės teismas, vyro dėvėta uniforma bus perduota muziejui.

Su nacistinės Vokietijos uniforma į piceriją Kaune atėjęs vyras penktadienį nubaustas 800 litų bauda. Kaip pranešė Kauno apylinkės teismas, vyro dėvėta uniforma bus perduota muziejui.

Teismas pripažino Andrių Šeškaną kaltu dėl to, kad jis viešoje vietoje buvo apsirengęs nacistinės Vokietijos uniformą su SS ženklais.

Kaip rašoma teismo nutartyje, vyras savo kaltės nepripažįsta, nors neneigia, kad picerijoje buvo apsivilkęs šią uniformą. Šią vyras išsinuomojo draugo gimtadienio vakarėliui, kurio tema buvo „Karo istorija“.

A.Šeškanas teigė prašęs „bet kokios karinės uniformos“, o nacistinės Vokietijos uniforma jam tiko, be to, pasirodė gražesnė už rusų. Jis teigė nesigilinęs į simboliką ant apdaro.

Apklaustas Vytauto Didžiojo karo muziejaus specialistas patvirtino, kad vyro dėvėta uniforma – SS leitenanto. Specialisto teigimu, į mundurą įsegti ženklai – vienas Geležinio kryžiaus pasižymėjimo ženklas ir sužeidimo, dalyvavimo šaudyme ženklai – gali būti originalai, vienas jų turi numerį.

Nacistinių ar komunistinių simbolių demonstravimas užtraukia baudą nuo 500 iki 1 tūkst. litų su daikto, kuris buvo administracinių teisės pažeidimų padarymo įrankis, konfiskavimu.

Muziejus tokios uniformos neturi, jos gana retos, todėl paprašyta uniformą ne sunaikinti, o perduoti muziejui, kur ji galėtų pasitarnauti istorijos pažinimui. Teismas šį prašymą tenkino.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.