Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.14 17:10

Rinkėjai kol kas aktyvesni nei pirmajame ture

BNS 2015.02.14 17:10

Prezidento ir Europos Parlamento (EP) rinkimuose jau balsavo 87 tūkst. 935 arba 3,47 proc. rinkėjų.

Prezidento ir Europos Parlamento (EP) rinkimuose jau balsavo 87 tūkst. 935 arba 3,47 proc. rinkėjų.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas savivaldybėse savo valią pareiškė 73 tūkst. 193 rinkėjai, dar 14 tūkst. 671 rinkėjas balsavo specialiuosiuose paštuose ir 71 rinkėjas jau balsavo namuose.

Aktyviausiai iš anksto rinkėjai balsavo Palangoje – 6,83 proc., Birštone – 6,16 proc., Neringoje – 5,97 proc., Vilniaus mieste – 5,56 proc., Vilniaus rajone – 4,93 proc. rinkėjų.

Pirmajame prezidento rinkimų ture prieš dvi savaites tokiu metu jau buvo balsavę šiek tiek mažiau, per 75 tūkst. arba 2,97 proc. visų rinkėjų.

Balsuoti iš anksto savivaldybėse galėjo gyventojai, kurie sekmadienį negalės atvykti į rinkimų apylinkę. Specialiuosiuose paštuose balsavimas penktadienį dar tęsiamas, čia savo valią gali pareikšti esantys gydymo, slaugos įstaigose, atliekantys karo tarnybą, taip pat ir esantys laisvės atėmimo įstaigose.

Penktadienį taip pat vyksta balsavimas namuose, kuris tęsis ir šeštadienį. Balsuoti namuose gali tam iš anksto užsiregistravę neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi, sukakę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti į rinkimų apylinkę.

Lietuvoje sekmadienį vyksiančiuose prezidento bei EP rinkimuose balsavimas apylinkėse prasidės 7 val. ir truks iki 20 valandos.

Prezidento rinkimų antrajame ture rungiasi antros kadencijos siekianti dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė ir socialdemokratas europarlamentaras Zigmantas Balčytis. Dėl 11 Lietuvos vietų Europos Parlamente varžosi devynios partijos ir viena dviejų partijų koalicija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi