Lietuvoje

2014.05.23 12:37

Išaugus eismo nelaimių skaičiui, policija vasarą stiprins kontrolę

BNS2014.05.23 12:37

Dėl išaugusio eismo nelaimių skaičiaus sunerimusi policija stiprins vairuotojų kontrolę. Kaip penktadienį pranešė Policijos departamentas, eismo dalyvius pareigūnai itin atidžiai stebės iki vasaros pabaigos.

Dėl išaugusio eismo nelaimių skaičiaus sunerimusi policija stiprins vairuotojų kontrolę. Kaip penktadienį pranešė Policijos departamentas, eismo dalyvius pareigūnai itin atidžiai stebės iki vasaros pabaigos.

Policijos duomenimis, šiemet, palyginti su 2013 metais, eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, užregistruota 32 procentais daugiau, žuvo keturiais žmonėmis daugiau, sužeista 36,6 procento daugiau žmonių.

Neblaivių vairuotojų sukeltuose eismo įvykiuose žuvo 12 žmonių – tai šešiais daugiau negu 2013 metų sausio–balandžio mėnesiais, dar 119 sužeista (32 daugiau). Šį mėnesį žuvo jau penki žmonės.

Iki vasaros pabaigos policijos pareigūnai vykdys griežtą pradedančiųjų ir jaunų vairuotojų, taip pat motociklų ir mopedų vairuotojų kontrolę – kasdien organizuos neviešąjį patruliavimą tokių vairuotojų daromiems šiurkštiems Kelių eismo taisyklių pažeidimams išaiškinti ir jiems užkardyti.

Dar daugiau dėmesio žadama skirti transporto priemonių vairuotojų blaivumo patikrinimams. Tokių patikrinimų metu ypatingas dėmesys bus skiriamas ir vairuotojų būklei dėl galimo apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų įvertinti. Pažeidimams fiksuoti bus naudojamos policijos turimos vaizdo fiksavimo priemonės.

Kauno, Marijampolės ir Panevėžio apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų pareigūnai vykdys kasdienes prevencines priemones kelyje „Via Baltica“, skirtas krovininių transporto priemonių ir autobusų vairuotojų kontrolei. Pagal galimybes bus pasitelkiamos ir kitų apskričių kelių policijos pajėgos, bendradarbiaujama su Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos regionų departamentų pareigūnais.

Taip pat, baigiantis mokslo metams, policijos pareigūnai lankysis bendrojo lavinimo mokyklose ir moksleiviams dar kartą primins apie jų saugų elgesį vasarą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt