Lietuvoje

2014.05.22 15:58

Policija prašo panaikinti K. Daukšio neliečiamybę

BNS2014.05.22 15:58

Generalinė prokuratūra gavo policijos prašymą kreiptis į Seimą dėl išankstinio sutikimo suvaržyti Darbo partijos frakcijos atstovo Kęstučio Daukšio laisvę.

Generalinė prokuratūra gavo policijos prašymą kreiptis į Seimą dėl išankstinio sutikimo suvaržyti Darbo partijos frakcijos atstovo Kęstučio Daukšio laisvę.

Panaikinti parlamentaro neliečiamybę prašo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyba, ketvirtadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Policijos duomenimis, gegužės 16 dieną Seimo nariui K.Daukšiui buvo surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas dėl greičio viršijimo. Protokolas surašytas pagal straipsnį dėl nustatyto greičio viršijimo daugiau kaip 50 kilometrų per valandą.

K. Daukšys BNS sakė, kad tą dieną jis vyko į Alytų pas rinkėjus į susitikimą.

„Lenkiau kitą mašiną ir viršijau greitį“, – BNS teigė parlamentaras.

Trečią kadenciją parlamente dirbantis K. Daukšys tvirtino jaučiasi blogai, kad taip atsitiko – padarytas pažeidimas. Jo teigimu, per tiek metų toks rimtas pažeidimas yra pirmas.

K. Daukšys sakė frakcijos iš anksto neinformavęs apie įvykį: „Dabar jau visi žino.“

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK) numato, kad už tokį pažeidimą asmuo gali būti nubaustas bauda arba administraciniu areštu.

Norint nagrinėti  bylą dėl tokio pažeidimo, reikia turėti Seimo išankstinį sutikimą leisti suvaržyti parlamentaro laisvę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.