Lietuvoje

2015.09.08 13:45

N. Venckienė siūlo riboti Seimo narių kadencijų skaičių

ELTA 2015.09.08 13:45

Seimo posėdžių nelankanti Seimo narė Neringa Venckienė kartu su parlamentaru Jonu Varkala įregistravo Seimo rinkimų įstatymo pataisas, kuriomis siūlo riboti parlamentarų kadencijų skaičių.

Seimo posėdžių nelankanti Seimo narė Neringa Venckienė kartu su parlamentaru Jonu Varkala įregistravo Seimo rinkimų įstatymo pataisas, kuriomis siūlo riboti parlamentarų kadencijų skaičių.

Pagal siūlomą projektą, „tas pats asmuo Seimo nariu gali būti renkamas ne daugiau kaip du kartus iš eilės“.

„Toks teisinis reguliavimas skatintų Lietuvos Seimo atsinaujinimą, mažintų tikimybę korupcijos apraiškoms atsirasti ir taip sudarytų reikiamas prielaidas efektyviai Seimo narių veiklai“, – sako projekto autoriai.

Jie primena, kad, pagal Prezidento rinkimų įstatymą, tas pats asmuo Respublikos Prezidentu gali būti renkamas ne daugiau kaip du kartus iš eilės.

Šiuo metu Seimo narių kadencijų skaičius nereglamentuotas.

Beje, tai ne vienintelė naujausia N. Venckienės ir J. Varkalos įstatymų leidybos iniciatyva. Jie įregistravo taip pat Seimo Statuto ir Advokatūros įstatymo pataisas.

Seimo Statuto pakeitimais siekiama panaikinti finansavimą Seimo frakcijoms. „Šiuo metu frakcijos veiklai Seime metams skiriama 1 VMDU dydžio suma ir papildoma suma, atsižvelgiant į frakcijos dydį taip, kad kiekvienam frakcijos nariui tektų po 0,4 VMDU dydžio suma. Nustatant frakcijų tarnautojų skaičių, atsižvelgiama į frakcijos narių skaičių. Kiekvienai frakcijai skiriamas ne mažiau kaip vienas frakcijos seniūno referento etatas. Be to, šiuo metu kiekvienas Seimo narys turi teisę turėti tris padėjėjus-sekretorius, kuriems už darbą mokama iš valstybės biudžeto. Esant tokioms aplinkybėms, kai partijos gauna biudžeto dotacijas ir kai Seimo nariai turi po tris padėjėjus-sekretorius, akivaizdu, jog papildomai skirti lėšas frakcijų veiklai, t.y. iš esmės politinėms partijoms veikti ir funkcionuoti Seime, yra visiškai netikslinga“, – mano N. Venckienė ir J. Varkala.

Panaikinus frakcijų finansavimą, jų nuomone, būtų sutaupyta didelė pinigų suma, kuri galėtų būti skirta sumažintų pensijų kompensavimui ir jų padidinimui.

Seimo nariai N. Venckienė ir J. Varkala, įregistravę Advokatūros įstatymo pakeitimo projektą, siūlo įteisinti, kad Lietuvos advokatūros organų: Advokatų tarybos, Advokatų garbės teismo ir Revizijos komisijos nariai ir vadovai būtų renkami ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

„Kadencijų skaičiaus ribojimas yra viena iš apsaugos priemonių, mažinančių korupcijos pasireiškimo tikimybę ir didinančių veiklos efektyvumą“, – sako projekto iniciatoriai Seimo nariai N. Venckienė ir J. Varkala.

Šiuo metu Advokatų tarybos, Advokatų garbės teismo ir Revizijos komisijos narių ir vadovų kadencijų skaičius nereglamentuotas.