Lietuvoje

2014.05.22 12:09

Per antrąjį Prezidento rinkimų turą ir EP rinkimuose rinkėjai iš anksto balsuoja aktyviau

BNS 2014.05.22 12:09

Ketvirtadienis – paskutinė diena, kada rinkėjai gali iš anksto balsuoti prezidento ir Europos Parlamento (EP) rinkimuose.

Antrajame Prezidento rinkimų ture ir Europos Parlamento rinkimuose per išankstinį balsavimą rinkėjai savo valią reiškia aktyviau, palyginti su pirmuoju turu prieš dvi savaites.

Pirmąją balsavimo dieną savo valią iš anksto savivaldybėse bei specialiuose paštuose pareiškė 48 tūkst. 912 rinkėjai. Tuo metu per pirmąjį prezidento rinkimų turą pirmąją išankstinio balsavimo dieną balsavo 31 tūkst. 964 rinkėjai, praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Trečiadienį daugiausia – 9911 rinkėjų – balsavo Vilniaus mieste, 3686 – Kauno mieste, 1552 – Vilniaus rajone, 1416 – Klaipėdos mieste, 981 – Šiaulių mieste, 980 – Panevėžio mieste, 742 – Kauno rajone.

Karinėse misijose užsienyje balsavo 107 rinkėjai.

Trečiadienį prasidėjęs balsavimas iš anksto tęsiamas ketvirtadienį nuo 8 iki 20 valandos savivaldybių administracijų pastatuose. Čia gali balsuoti rinkėjai, kurie rinkimų dieną negalės atvykti į rinkimų apylinkę.

Taip pat ketvirtadienį vyksta ir balsavimas specialiuose paštuose. Balsuoti paštu sudaromos sąlygos rinkėjams, kurie yra sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, atliekantys karo tarnybą, esantys laisvės atėmimo įstaigose.

Penktadienį ir šeštadienį vyks balsavimas namuose. Balsuoti namuose gali tam iš anksto užsiregistravę neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi, sukakę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti į rinkimų apylinkę.

Sekmadienį Lietuvoje vyks antrasis Prezidento rinkimų turas, kuriame varžosi antros kadencijos siekianti prezidentė Dalia Grybauskaitė ir europarlamentaras socialdemokratas Zigmantas Balčytis. Taip pat bus renkami 11 europarlamentarų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.