Lietuvoje

2014.05.21 16:38

Per daug ilsimės: dvi dienas siekia braukti iš nedarbo dienų sąrašo

Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt2014.05.21 16:38

Seimo nariai Antanas Matulas ir Dainius Kreivys nusprendė, kad Lietuvoje per daug nedarbo dienų.

Seimo nariai Antanas Matulas ir Dainius Kreivys nusprendė, kad Lietuvoje per daug nedarbo dienų.

Konservatorius siūlo dvi iš jų – Jonines ir gegužės 1-ąją – braukti iš švenčių dienų sąrašo. Jei Seimas pritartų tokiam jo siūlymui, šventinių dienų sąrašas sutrumpėtų nuo 13 iki 11.

D. Kreivys DELFI teigė, kad siūlymo esmė glūdi paprasčiausioje ekonominėje logikoje. Be to, politiko nuomone, per Jonines per daug girtaujama.

„Grynai dėl ekonominių priežasčių. Aš manau, kad Joninės yra tokia šventė, (…) diena, kai yra daug švenčiama, daug girtaujama. Ir turbūt būna dar pora dienų aplinkui nelabai darbingos. Galvoju, kad valstybės ekonomikai tai duoda nemažą nuostolį“, – kalbėjo D. Kreivys.

Gegužės 1-osios atveju, parlamentaras teigia pritariantis solidarumo su dirbančiaisiais svarbai, tačiau nemato poreikio Tarptautinės darbo dienos proga nedirbti. „Nemanau, kad tai turi būti nedarbo diena“, – teigė D. Kreivys.

G. Kirkilas: laikas liautis žaidus su švenčių sąrašu

Valdantieji socialdemokratai kasmet gegužės 1-ąją rengia grandiozines eisenas sostinėje. Žinoma, siūlymas braukti šią dieną iš švenčių sąrašo susižavėjimo nekelia.

„Jie (konservatoriai – DELFI) turi savo ideologinę poziciją, mes turime kitokią, – primindamas skirtingus gegužės 1-osios vertinimus DELFI teigė socialdemokratas, Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas. – Na, o Joninės – man atrodo, kad yra logiška per Jonines turėti nedarbo dieną. Į abu siūlymus skeptiškai žiūriu.“

Politiko nuomone, Seimui laikas liautis teikus siūlymus dėl šventinių dienų sąrašo ilginimo ar trumpinimo.

„Labai skeptiškai žiūriu į nedarbo dienų sąrašo kaitaliojimą, kuriuo Seimas užsiima labai intensyviai. Turbūt mes, kaip parlamentas, labai skiriamės nuo visų kitų. Šalys paprastai stengiasi laikytis tradicijų. Kitas dalykas – prie dienų priprantama. Man atrodo, tai nėra labai rimti pasiūlymai. Galvočiau, kad opozicijos atstovai, ypač tokios solidžios kaip konservatoriai, galėtų turėti daugiau ir geresnių idėjų“, – oponentams įgėlė G. Kirkilas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI