Naujienų srautas

Lietuvoje2012.09.05 21:16

Kaune išaiškinta asmenų grupė iš šešėlinės prekybos cukrumi pasisavinusi 10 mln. litų

Gudrią prekybos cukrumi schemą sukūrę Lietuvos ir Latvijos piliečiai nesumokėjo beveik 10 mln. Lt pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Šešėlinę prekybą organizavusią 17 asmenų grupę išaiškino Kauno apygardos prokuratūros ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno valdybos pareigūnai, pirminę informaciją gavę iš Valstybinės mokesčių inspekcijos.

Gudrią prekybos cukrumi schemą sukūrę Lietuvos ir Latvijos piliečiai nesumokėjo beveik 10 mln. Lt pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Šešėlinę prekybą organizavusią 17 asmenų grupę išaiškino Kauno apygardos prokuratūros ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno valdybos pareigūnai, pirminę informaciją gavę iš Valstybinės mokesčių inspekcijos.

Kauno apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokuroras Marius Venskūnas sakė, kad operatyvinis tyrimas buvo vykdomas nuo kovo mėnesio, o operacija truko dvi dienas. Tik atliekant įprastinius dokumentų patikrinimus, susekti gerai apgalvotos ir išradingai slepiamos nusikalstamos veiklos nebūtų pavykę.

Šiuo metu įtarimai sukčiavimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu pareikšti galimai organizuotos grupės organizatoriams 62-ejų kauniečiui V.A. ir 53-ejų metų tiksliųjų mokslų daktarui Latvijos gyventojui M.S.

Be to, įtarimai pareikšti 2 apskaitininkėms ir 10 padėjėjų, iš kurių net 4 – nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys Visagino miesto gyventojai, kaip įtariama - asocialūs asmenys, kurie už kelis šimtus litų būdavo įdarbinami įmonių direktoriais ir pasirašydavo dokumentus. Kitiems galimai organizuotos grupės nariams įtarimai bus pareikšti artimiausiu metu.

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai, bendradarbiaudami su Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais, išaiškino, kad į tarptautinę sukčiavimo schemą, kaip įtariama, buvo įtraukta 11 Lietuvoje ir 4 Latvijoje veikiančių bendrovių.

Atskleista, kad bendrovės įsigydavo didelius kiekius cukraus iš Europos Sąjungos valstybių. Daugiausia cukraus buvo perkama iš tiekėjų, esančių Lenkijoje ir Čekijoje, o perparduodama įvairioms bendrovėms Lietuvoje ir Latvijoje.

FNTT Kauno apygardos valdybos pareigūnai nustatė, kad įtariamųjų valdomų bendrovių metinės apyvartos iš prekybos cukrumi siekė apie 100 milijonų litų.

Didelės bendrovių apyvartos sukaupdavo milijonines mokėtino pridėtinės vertės mokesčio (PVM) sumas. Kaip atskleista, vengiant jį mokėti, įtariamųjų valdomos Lietuvoje registruotos bendrovės sudarydavo galimai fiktyvias kompiuterinės programinės įrangos pardavimo Latvijos bendrovėms, kurioms taip pat vadovavo tos pačios nusikalstamos grupės nariai, sutartis. Paaiškėjo, kad tokių bendrovių formalūs vadovai buvo asocialūs asmenys iš Visagino, už galimai fiktyvių sutarčių pasirašymą jiems buvo mokamas nuo 100 iki 300 litų mėnesio atlyginimas.

Už galimai fiktyviai parduodamą kompiuterinę programinę įrangą, įvertintą ne vienu milijonu litų, buvo atsiskaitoma grynaisiais pinigais, per keletą kartų paimant iš įmonių kasų. Informacinių technologijų specialistų vertinimu, milijonais litų fiktyvių sandorių dokumentuose įvertinta kompiuterinė programinė įranga yra bevertė. Preliminariai paskaičiuota, kad galimai organizuotos grupės nariai fiktyviais sandoriais pasisavino beveik 10 milijonų litų.

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai, atlikdami kratas įtariamųjų valdomose bendrovėse bei jų gyvenamosiose vietose, rado ir paėmė apie tris šimtus tūkstančių litų grynaisiais pinigais, buhalterinės apskaitos ir kitokių dokumentų, turinčių reikšmės atliekamam ikiteisminiam tyrimui.

Vykdant ikiteisminį tyrimą 6 įtariamieji šiuo metu yra suimti. Jiems skirtos kardomosios priemonės – suėmimas nuo 10 dienų iki 2 mėnesių. Kauno apygardos prokuratūros prokuroro spendimu, siekiant užtikrinti civilinį ieškinį, įtariamųjų turtui pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas, kurio vertė 1,5 milijono litų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi