Lietuvoje

2014.05.21 07:27

Antrai pusei tai nepatiks: žvejai papasakojo, kiek išleidžia žūklės reikmenims

Užkietėję žvejai ir naujokai žūklės reikmenų parduotuvėse vis aktyviau dairosi, kuo papildyti savo turimą arsenalą. Skaičiuojama, kad per metus žvejas vidutiniškai išleidžia apie 400–500 Lt, tačiau yra ir tokių, kurie pakloja tiek, kiek kainuoja 4–6 metų naudotas automobilis.

Užkietėję žvejai ir naujokai žūklės reikmenų parduotuvėse vis aktyviau dairosi, kuo papildyti savo turimą arsenalą. Skaičiuojama, kad per metus žvejas vidutiniškai išleidžia apie 400–500 Lt, tačiau yra ir tokių, kurie pakloja tiek, kiek kainuoja 4–6 metų naudotas automobilis.

„Žvejyboje per daug daiktų niekada nebūna, – sako užkietėjęs žvejas, klubo „Sidabrinis kablys“ prezidentas Andrius Čebanauskas. – Nelabai suprantu žvejo, kuris prie vandens telkinio ateina su 2–3 guminukais ir nori pagauti žuvų, o po to internete skundžiasi, kad nekimba.“ Žvejys įsitikinęs, kad reikia turėti didelį asortimentą masalų, jog žūklė būtų sėkminga.

Laimikis, K. Vanago (BFL) nuotr.

„Pora kartų per savaitę į žūklę keliaujantis žvejys valą keičia maždaug du kartus per sezoną. Būtų apmaudu, jei dėl valo nusidėvėjimo nutrūktų didžiausia gyvenimo žuvis. Tas žvejys, kuris tuo užsiima galbūt tik laisvalaikiu – kelis kartus per vasarą, valą keičia tik po kelių sezonų. Iš tikrųjų rimti žvejai stebi naujoves, perka įrangą ir tai teikia malonumą žvejybai“, – portalui LRT.lt pasakoja A. Čebanauskas.

Pasak pašnekovo, reguliariai į žvejybą traukiantys žmonės per metus vidutiniškai išleidžia 400–500 Lt, tačiau yra ir tokių, kurie už meškerę sumoka 1000 Lt ir daugiau. A. Čebanausko teigimu, viskas priklauso nuo individualių poreikių, esą kuo daugiau domimasi žvejyba, tuo daugiau visko reikia.

Pats žvejys skaičiuoja praėjusiais metais išleidęs apie 30 tūkst. Lt, tačiau iškart priduria, jog jis – profesionalas, dalyvaujantis įvairiose varžybose.

„Mano suma greičiausiai neparodys tikros situacijos. Šiemet važiuosiu į pasaulio čempionatą Airijoje. Praėjusiais metais įsigijau profesionalią įrangą, šiemet išleisiu daug mažiau, nes ir rėmėjų susiradau“, – sako žvejys.

„Diedukas kaime neišleidžia praktiškai nė lito“

Tiek A. Čebanauskas, tiek kalbintų parduotuvių vadovai teigia, kad pastaraisiais metais populiarėja dugninės meškerės. „Šiemet turėjome ankstyvą pavasarį, anksti sušilo vanduo, daug žuvies priplaukė prie krantų, todėl dugninės meškerės yra išties populiarios, tačiau pats esu žvejys ir pastebiu, kad vis labiau populiarėja ir spiningas“, – LRT.lt teigia Rokas Vilutis, internetinės parduotuvės „Geležinis lydys“ vadovas.

Tuo metu parduotuvės „Žvejys LT“ vadovas Marius Kėsas sako, kad lydekų žvejybos draudimo laikotarpiu tampa paklausios dugninės ir plūdinės meškerės, o draudimui pasibaigus žvejai ruošiasi spiningauti.

Parduotuvių vadovai skaičiuoja, kad vidutiniškai per vieną apsipirkimą žvejai išleidžia 100–150 Lt, tačiau būna ir tokių, kurie užsuka nusipirkti tik dėžutę sliekų, o kai kurie daiktų perkasi ir už kelis tūkstančius litų. „Diedukas kaime praktiškai nieko neišleidžia, tik valo nusiperka, o tie, kurie plaukia žvejoti į jūrą, neapsiriboja ir keliais tūkstančiais“, – sako R. Vilutis.

Žvejyba, Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Jo teigimu, šiemet, palyginti su praėjusiais metais, gana anksti prasidėjo aktyvi prekyba: „Jau nuo kovo mėnesio jaučiame pagyvėjimą, anksti ištirpo ledai ir žmonės pradėjo dairytis reikmenų. Galbūt tiesiog atsigauna ir ekonomika, žmonės turi daugiau laisvų pinigų, bet mus tikrai labai optimistiškai nuteikia šis pavasaris“.

Surinkta apie 5,5 mln. litų

Aplinkos ministerijos duomenimis, 2013 m. iš viso išduota 229600 žvejo mėgėjo bilietų, 7800 žvejybos leidimai žvejybai išnuomotuose vandens telkiniuose ir 75900 žvejo mėgėjo kortelės (iš jų 20900 lašišų žvejybai). Surinkta lėšų – apie 5,5 mln. litų.

Kainos

1. Mėgėjų žvejybos leidimų kaina vandens telkiniuose, į kuriuos neišduoti leidimai naudoti žvejybos plotus (neišnuomotuose vandens telkiniuose), ir vandens telkiniuose, į kuriuos išduoti leidimai naudoti žvejybos plotus (išnuomotuose vandens telkiniuose): dviem parom – 5 Lt, mėnesiui – 20 Lt, metams – 50 Lt.

2. Mėgėjų žvejybos leidimų kaina neišnuomotuose vandens telkiniuose, kuriuose organizuota limituota žvejyba: parai – 10 Lt, savaitei – 30 Lt, mėnesiui – 50 Lt.

3. Mėgėjų žvejybos leidimų kaina išnuomotuose vandens telkiniuose, kuriuose organizuota limituota žvejyba: parai – 50 Lt.